Domů
Evropská Unie
Rakouský regulátor: Rozdělení německo-rakouské obchodní zóny nic nevyřeší
Zdroj: ČEPS

Rakouský regulátor: Rozdělení německo-rakouské obchodní zóny nic nevyřeší

Rakouský energetický regulátor E-Control potvrdil svůj postoj ve věci rozdělení jednotné německo-rakouské obchodní zóny, se kterým nesouhlasí a které podle něj nevyřeší žádné problémy. Již koncem prosince E-Control informoval, že necítí povinnost řídit se doporučením Agentury pro spolupráci energetických regulačních orgánů (ACER) o rozdělení společné německo-rakouské nabídkové zóny.

Když v září loňského roku provozovatel české přenosové soustavy ČEPS, a. s. informoval o stanovisku ACERu, který oznámil, že vyjmutí společné nabídkové zóny Německa a Rakouska z koordinovaného systému výpočtu přeshraničních kapacit regionu střední a východní Evropy (CEE) porušuje pravidla EU a musí být ukončeno, zdálo se, že problém s neplánovanými přetoky ze severu Německa by mohl být v dohledné době vyřešen.

Rakouský energetický regulátor E-Control však již v prosinci prohlásil, že považuje výzvu ACERu, aby se provozovatelé přenosových soustav a regulační orgány zemí v regionu zavázali do čtyř měsíců k přijetí nápravných opatření, která budou mít realistický harmonogram, za nezávaznou.

„Podle našeho názoru je doporučení ACERu zcela nezávazné. Rozkladová komise (ACERu) potvrdila, že vydané doporučení ACERu má čistě výstražný charakter a že nemá žádný právní efekt.“

Řekli Walter Boltz a Martin Graf, ředitelé E-Control, v prosincové tiskové zprávě.

E-Control na svém postoji trvá, ACERu zaslal dopis

Koncem ledna E-Control informoval, že trvá na svém postoji a že zaslal společně s dalšími regulátory a provozovateli přenosových soustav dopis ACERu, ve kterém jsou uvedeny postoje jednotlivých subjektů k rozdělení společného německo-rakouského trhu s elektřinou.

Podle E-Controlu musí být společná nabídková zóna Německa a Rakouska zachována.

„Rozdělení trhu s elektřinou žádné problémy nevyřeší.“

Walter Boltz a Martin Graf, ředitelé E-Control.

E-Control dodal, že jednání mezi jednotlivými regulačními orgány a provozovateli přenosových soustav budou pokračovat.

„Pracujeme na nalezení proveditelného a efektivního řešení současných problémů v soustavě. Naším cílem je zachování společného trhu.“

Walter Boltz a Martin Graf, ředitelé E-Control.

Zdroj úvodní fotografie: www.ceps.cz

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.