Domů
Elektromobilita
Počet dobíjecích míst pro elektromobily v Německu letos vzrostl o 50 % na 24 tisíc

Počet dobíjecích míst pro elektromobily v Německu letos vzrostl o 50 % na 24 tisíc

Počet dobíjecích míst pro elektromobily v Německu vzrostl letos podle německého Spolkového svazu energetiky a vodohospodářství (BDEW) téměř o polovinu na 23 840. Kromě počtu dobíjecích míst prudce roste také počet registrovaných elektromobilů.

BDEW ve středu podle zahraničního serveru Platts uvedl, že je aktuálně v Německu registrováno 220 000 čistě bateriových elektromobilů a plug-in hybridů. Jenom v letošním roce bylo za prvních 11 měsíců registrováno 57 500 čistě bateriových elektromobilů. Německo by tak podle Platts mohlo letos v počtu nových registrací poprvé překonat dosavadního evropského lídra Norsko.

S počtem elektromobilů roste také počet dobíjecích míst, kterých je aktuálně v Německu necelých 24 tisíc. Na jedno dobíjecí místo tak připadá zhruba devět elektromobilů.

BDEW uvedl, že tři čtvrtiny z dobíjecích míst jsou provozovány velkými energetickými společnostmi, přičemž 15 % z těchto dobíjecích míst tvoří rychlodobíjecí místa. Zbytek dobíjecích míst je provozován provozovateli parkovišť, obchodních center či hotelů.

10 milionů elektromobilů a milion dobíjecích míst do roku 2030

Podle kancléřky Angely Merkelové Německo potřebuje až milion nových dobíjecích míst pro elektromobily, aby dosáhlo svých cílů do roku 2030. Tato hodnota vychází z očekávané potřeby 10 milionů elektromobilů.

Krátkodobější plány pro rok 2022 hovoří o jednom milionu elektromobilů a 50 tisících dobíjecích míst.

Německé přenosové a distribuční soustavy by podle BDEW měly být schopny plánovaný prudký rozmach elektromobility zvládnout. BDEW již dříve uvedlo, že německá síť dokáže zvládnout až 13 milionů elektromobilů (cca 30 % všech vozů v Německu).

Vliv na spotřebu elektřiny v zemi by přitom měl být významný – očekává se zvýšení spotřeby o zhruba 5 % (podle expertů lze odhadovat zvýšení spotřeby elektřiny o 2,5 TWh ročně za každý milion elektromobilů).

Komentáře

(1)

Jan

14. prosinec 2019, 18:25

No u nás kvůli paranoi vzrostl o pěkný prd.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.