Prodeje elektromobilů v Evropě neustále rostou

DomůElektromobilitaProdeje elektromobilů v Evropě neustále rostou

Evropský trh s elektromobily neustále roste. Alespoň je to patrné z aktuálních počtu registrací v průběhu letošního března, kdy bylo registrováno téměř 18 000 elektromobilů (EV – electric vehicle – elektromobil), což překonalo rekord z konce roku 2013, kdy bylo v prosinci 2013 zaregistrováno 14 197 EV.

Za celý letošní rok již bylo na evropském trhu registrováno přes 36 000 kusů elektromobilů. Při udržení stejného tempa růstu je pravděpodobné, že se celkový počet registrovaných elektromobilů v roce 2015 přehoupne přes 150 000. (*pozn. data v tuto chvíli nezahrnují všechny evropské státy, proto nejsou zcela přesná)

Trhu jasně vládl Mitsubishi Outlander Plug-In, kterých se prodalo přes 4300 kusů. V dalším porovnání grafů mezi Evropou a USA je vidět, že Outlander není v USA ještě v prodeji, proto má pouze minimální hodnoty.

Na dobrých číslech se udržel Nissan Leaf (3300 kusů). Tesla si v březnu připsala „osobní rekord“, když se modelu Tesla S prodalo (resp. bylo registrováno) přes 2500 kusů v průběhu letošního března. Renault ZOE a Volkswagen e-Golf se oba dostaly přes magickou hranici 1000 vozů.

Největší růst v prodejích zaznamenal fenomenální vůz Tesla Model S a Nissan Leaf, které se díky růst vyhouply na pozici třetího resp. druhého nejprodávanějšího elektromobilu v Evropě.

V datech za celý rok je situace vcelku podobná. Polepšilo si BMW i3, které je na šesté pozici, a Audi A3 e-Tron, které je na osmém místě. Zajímavostí je Nissan e-NV200/Evalia, který se posunul o šest pozic na jedenácté místo. V březnu totiž prodal víc jak polovinu všech svých elektromobilů v roce 2015.

Podrobné údaje o prodejích jsou uvedeny v následujících grafech.

Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Přenosová soustava 3D
Prohlédněte si v názorné mobilní aplikaci, jak funguje česká přenosová soustava!
Web podporují