Domů
Elektromobilita
Tesla omezuje plány na výrobu baterií v Německu, upřednostňuje pobídky v USA
Gigafactory. Zdroj: Tesla
Zdroj: Tesla

Tesla omezuje plány na výrobu baterií v Německu, upřednostňuje pobídky v USA

Společnost Tesla omezuje plány na výrobu baterií v Německu a místo toho se zaměří na jejich výrobu ve Spojených státech, kde jsou výhodnější daňové pobídky. Uvedlo to dnes ministerstvo hospodářství spolkové republiky Braniborsko, ve kterém se továrna Tesly nachází.

Tesla původně plánovala, že v německém závodě ve městě Grünheide bude vyrábět celé akumulátory. Kapacita měla činit přes 50 gigawatthodin ročně. Ale vzhledem k tomu, že USA nabízejí výrobcům elektromobilů, kteří používají ve svých vozech baterie vyrobené v USA, daňové úlevy a spotřebitelské slevy, firma změnila plány.

Podle braniborského ministerstva Tesla ve zdejším závodě zahájila výrobu bateriových systémů a připravuje výrobu komponentů bateriových článků. V dalším rozvoji výroby však upřednostnila Spojené státy, protože díky daňovým pobídkám jsou tam podmínky pro podnikání příznivější.

Ilustrační foto

Tesla na žádost o komentář nereagovala. V roce 2020 šéf Tesly Elon Musk uvedl, že berlínská gigafactory bude největší továrnou na baterie na světě.

Tesla měla problémy se zvýšením výroby nových bateriových článků 4680 ve svých továrnách v Kalifornii a Texasu. Odborníci to přičítali novým nevyzkoušeným technikám firmy. Koncem ledna Tesla oznámila, že investuje více než 3,6 miliardy USD (80,2 miliardy Kč) do rozšíření svého komplexu v Nevadě o dva nové závody, jeden bude vyrábět elektrický nákladní vůz Semi a druhý baterie 4680, napsala agentura Reuters.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(3)
Maly Jarda
22. únor 2023, 00:20

Němečtí a Bruselští politici nasměrovali Evropu k ekonomickému úpadku .. a ti čeští jako obvykle propásli šanci přitáhnout tuto investici do ČR (včetně Tesla továrny na auta před lety)

Michal K.
22. únor 2023, 10:03

kto vie, mozno aj ceny energii zohrali nemalu ulohu

Ivan Švančara
22. únor 2023, 14:20

smutne, ked bolsevik Biden je vacsi kapitalista nez europsky pravicovy politik, napr. Fiala.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se