Tesla představila nový automobil: Tesla Model S 70D

DomůElektromobilitaTesla představila nový automobil: Tesla Model S 70D

Tesla představila novou verzi svého populárního elektrického automobilu s názvem Model S. Nese označení Model S 70D, má nahradit S 60 a nově má náhon na všechny 4 kola.

Pokud si chcete novou Teslu pořídit, musíte počítat s tím, že cena začíná na $76 070 (cca 1 900 000 Kč). Cena se ve srovnání s posledním modelem zvedla o $5 000 (cca 125 000 Kč), nový model je však výkonnější a má vyšší dojezdovou vzdálenost. Přidán byl druhý elektrický motor pro pohon přední nápravy a nová baterie o kapacitě 70 kWh, která zajistí dojezd až 386 km. I díky tomu dosáhne nový model na výkon 329 koní  a zrychlení z nuly na 60 mph za 5,2 vteřiny.

Pro nový model je samozřejmostí přístup bez jakýchkoliv klíčů, parkovací senzory, vyhřívaná zrcátka nebo navigace s aktuálními informacemi o dopravě.

„Nová Tesla je sice dražší, ale v kvalitě se jedná o obrovský pokrok“
Elon Musk, Tesla pro Reuters

Zákazníci si podle Muska přáli hlavně vyšší dojezdovou vzdálenost a pohon na všechny čtyři kola, což nový Model S 70D splňuje. Za $2500 (cca 62 500 Kč) je možné získat systém Autopilot, který umožní sledovat dopravu nebo samostatné parkování.

Jediný model, který je v současnosti nabízen pouze s náhonem na zadní kola, je model 85D. Verze 85D s pohonem na všechny kola je dražší o $5000. Přesto automobilka věří, že většina zákazníků touží po náhonu obou náprav, proto se bude tímto směrem ubírat. Model P85D je s výkonem 691 koní nadále nejvýkonnějším modelem automobilky.

Fanoušci automobilky stále netrpělivě čekají na Model X, který by měl být uveden na trh ještě v tomto roce. Model X bude pouze s pohonem všech kol a baterií s kapacitou 85 kWh.

Nový model tesla:

Oficiální uvedení modelu je k nalezení zde.