Německo bude investovat 100 milionů euro ročně do vodíkových technologií. Tímto krokem chce podpořit svoji přeměnu energetického systému. Německo se chce stát světovým lídrem v tomto odvětví a vodík by se mohl stát dalším hlavním exportem našeho souseda.

Německo již delší dobu prochází energetickou revolucí. Němečtí představitelé nyní vidí svoji energetickou budoucnost ve vodíku. Bez uhlí, bez ropy a bez emisí. Zpravodajský portál EURACTIV informoval, že náš západní soused má v plánu investovat ročně 100 milionů eur do výzkumu vodíkových technologiích.

„Nyní začínáme další fázi energetického přechodu,“ prohlásil minulý týden v Berlíně federální ministr hospodářství Peter Altmaier ze stranu CDU.

V takzvaných „reálných laboratořích“ se bude zkoumat, jak lze využít vodík ve velkém měřítku jakožto přenašeč energie v teplárenství, dopravě a v průmyslu. Od stomilionového projektu si ministr Altmeier slibuje výsledky již příští rok.

Dle Altmaiera se Německo chce touto investicí stát světovým lídrem ve vývoji vodíkových technologií. V budoucnu, až se členské země EU budou rychle dekarbonizovat, se vodíkové technologie stanou dalším obrovským exportem Německa a mohly by se tak stát miliardovým byznysem.

Vláda Německa dále oznámila, že do konce roku vytvoří vodíkovou strategii. Tento krok byl vřele uvítán Ministerstvem pro životní prostředí. Podporu projektu také jednoznačně vyjádřili někteří poslanci zelených.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *