Domů
Evropská Unie
Včera začal týden udržitelné energie v EU

Včera začal týden udržitelné energie v EU

Již po 12 probíhá evropský týden pro udržitelnou energii (EUSEW) v Bruselu. Akce potrvá do čtvrtka. Tato událost, kterou zaštiťuje Evropská komise a výkonná agentura pro malé a střední podniky, probíhá každoročně v Bruselu. Letos se chce zaměřit na vytvoření čisté Evropy a na to, jak realizovat pravou Energetickou unii.

Komisař Caňete zahájil akci včera v 10 hodin a mezi tématy byl například poslední vývoj balíčku čisté energie pro všechny Evropany a formování Evropy jako udržitelného, energeticky bezpečného seskupení, které je odolné proti změnám klimatu. Zasedání moderoval generální ředitel Evropské komise pro energetiku Dominique Ristori.

„Modernizace ekonomiky Evropské unie a přechod k nízkouhlíkové éře se již dějí: pokud jde o emise skleníkových plynů, energetickou účinnost a obnovitelné zdroje energie je Evropa na cestě k dosažení cílů pro rok 2020. Navzdory rychle se měnícímu prostředí zůstává Evropa lídrem v oblasti čisté energetické transformace.  Úspěšná Energetická unie je zásadní pro poskytování čisté energie všem obyvatelům EU.“

Komisař pro energetiku a životní prostředí Miguel Arias Caňete

Během konference je také naplánována diskuze o udržitelném podnikání. Dále probíhají krátké debaty o řadě témat, mezi kterými jsou nejzajímavější: energetická účinnost průmyslu a budov, výstavba energeticky soběstačných budov a použití udržitelných biopaliv.

Vedlejšími akcemi, kterými se snaží konference problematiku přiblížit obyvatelům celé Evropy, jsou například vaření pomocí přímého slunečního světla v italském Pesary, přehlídka obnovitelných technologií v moldavském Chisinau či den podpory elektromobility ve slovenském Prešově.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se