Domů
Komoditní trhy
BNEF: Asie bude hnát růst poptávky po LNG, v Evropě se LNG utká s bateriemi a obnovitelnými zdroji
Zdroj: https://www.flickr.com/people/40132991@N07

BNEF: Asie bude hnát růst poptávky po LNG, v Evropě se LNG utká s bateriemi a obnovitelnými zdroji

Asie bude podle nového reportu Bloomberg New Energy Finance (BNEF) v následujících 12 letech hrát dominantní roli v růstu globální poptávky po zkapalněném zemním plynu (LNG). Dlouhodobý růst poptávky po LNG v Evropě bude přibržděn rozvojem obnovitelných zdrojů energie a bateriových úložišť.

BNEF vydal nový report Global LNG Outlook 2018, ve kterém představuje své predikce vývoje trhu s LNG do roku 2030.

BNEF upozorňuje, že poptávka po LNG má v letošním roce dosáhnout historického maxima na úrovni 308 milionů tun za rok, což znamená meziroční nárůst o 8,5 %. Tempo růstu by dle predikcí BNEF mělo v následujících dvou letech zpomalit a po roce 2021 by se mělo znovu zvýšit. Celková poptávka po LNG by v roce 2030 měla dosáhnout 450 milionů tun za rok.

„Global LNG Outlook 2018, nejnovější výhled od BNEF, ukazuje, že poptávka po LNG dosáhne letos 308 mil. tun a vzroste tak z loňských 284 mil. tun. Polovina tohoto růstu je spojena s růstem poptávky v Číně, za zbytkem stojí zejména Japonsko, Jižní Korea a Indie.“ uvádí BNEF.

Report zdůrazňuje, že Asie bude hrát klíčovou roli v růstu poptávky po LNG v následující dekádě.

„Tento region zvýší v období 2017-2030 poptávku o celkem 143 mil. tun/rok, což představuje 86 % světového nárůstu poptávky po LNG v tomto období.“ dodal BNEF

BNEF v novém reportu zároveň snížil svůj dlouhodobý výhled poptávky po LNG v Evropě (včetně Turecka) na 60 mil. tun/rok v roce 2030.

„Rozvoj obnovitelných zdrojů a bateriových úložišť omezí výrobu elektřiny z plynu v Evropě. To sníží růst importu LNG, a to navzdory poklesu těžby plynu v Nizozemsku a Norsku. Evropa však bude snižovat svoji závislost na ruském plynu dopravovaném plynovody.“ uvedl John Twomey, vedoucí sekce analýz evropského trhu s plynem v BNEF.

Komentáře

(1)

Petr

16. říjen 2018, 12:06

Globalisté by nejraději nedělali (kromě amorálních orgií) nic jiného, než neustále převáželi maximum objemu čehokoliv z jednoho konce světa na druhý.

Proto měli vždy takové problémy i s menšími monokulturními národy zaměřenými mnohonásobně více naopak na maximální vnitřní efektivitu.

A jakmile s nízkým vnějším zadlužením vybudoval vlastní průmysl největší z těchto států Čína, tak se naráz úplně jasně ukazuje, který systém je skutečně silnější.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.