Domů
Německo
Německá CDU chce provést daňovou reformu energetického sektoru

Německá CDU chce provést daňovou reformu energetického sektoru

Konzervativní strana Angely Merkelové slíbila daňovou reformu v oblasti energetiky, která měla být výhodnější pro investice do ochrany klimatu. Otázka emisí CO2 je však stále neurčitá, CDU je v tomto ohledu názorově hluboce rozpolcena.

Německá konzervativní politická strana Angely Merkelové CDU chce udělat daňovou reformu. Dle zpravodajského serveru Montel se daňová reforma bude týkat energetického sektoru a návrh by měl být podán do podzimu. Reprezentanti strany se v pondělí sešli a shodli se, že současný systém daní a poplatků v energetickém odvětví je neefektivní.

Moderní systém

Dle rozhodnutí politické strany by měl být současný systém nahrazen moderním a konkurenceschopným systémem, který zajistí motivaci pro další investice do ochrany klimatu. Vedoucí politické strany Annegret Kramp-Karrenbauerová slíbila, že reforma přijde, ale nebylo řečeno, jestli cena emisí CO2 bude její součástí.

„Ve straně (CDU) existují velice odlišné názory na to, jak by nový systém měl vypadat,“ sdělila vedoucí strany Kramp-Karrenbauerová po pondělní schůzce představitelů strany.

Několik dní před pondělní schůzkou se k tématu vyjádřili dva vedoucí členové CDU. Oba členové byli pověřeni stranou, aby sepsali na toto téma report. V reportu vyjadřují svůj názor, že upřednostňují závaznou cenu pro emise CO2, ale zároveň odmítají přímou daň. Nový cenový mechanismus by mohl potom být vybudován na současném EU ETS systému.

Voliči ubývají

Ochrana klimatu je v Německu stále velké téma. Dvě největší německé politické strany Křesťanští demokraté a Sociální demokraté utrpěly své nejhorší výsledky při nedávných volbách do Evropského parlamentu. Především na jejich úkor získala dvojnásobek hlasů strana Zelených.

Dle nejnovějších reportů zůstává strana Angely Merkelové hluboce rozpolcena v otázce přísnějších opatření v oblasti ochrany klimatu. Jedna skupina tvrdí, že CDU musí získat hlasy oproti Zeleným právě přísnější politikou v oblasti ochrany klimatu. Druhá skupina naopak tvrdí, že přísnější politika v oblasti ochrany klimatu a s ní spojená větší finanční tíže by stranu stála hlasy tradičních voličů.

Komentáře

(6)

Emil

7. červen 2019, 16:58

Není velkým tajemstvím, že jedním z těch odlišných názorů v CDU je i "Ausstieg vom Ausstieg"...

Petr

8. červen 2019, 11:45

Jediný problém je, že Německo potřebuje nutně ještě minimálně 15 let těžit vlastní uhlí. Daň na CO2 se dá zavést přesto ihned, když se všechno staré zdanění místního uhlí zruší a vláda bude platit pomalu postupné uzavírání.

Tak se vyhnou v příštím desetiletí největšímu nebezpečí totální ničivé závyslosti na nepřerušitelném dovozu ropy a plynu.

Andrea Borotea

8. červen 2019, 12:10

Je nutné narovnat podnikatelsk prostředí i v energetice po zavedení EET u kadeřnic, kosmetiček, instalatérů.....

Je potřeba zatížit DPH i majitele lesu, kteří používají dřevo pro vlastní potřebu na topení. Zavést povinnost vystavit EET a odvést DPH z každého kusu dřeva. Kdo nebude mít účtenku a nedovede DPH bude platit pokutu.

Stejně zdanit i majitele ostrovních FVE systémů.

Stejně zdanit i drobné pěstitele drůbeže, králíků...

To přece nen spravedlivé aby Vodňanské kuře odvádělo DPH, daň... a pan Novák z Horní dolní nee.

Carlos

8. červen 2019, 14:36

Ten trolling a politiku si odpusťte, prosím.

Jinak podle mne je celé to danění šílené a brzdí rozvoj nás všech.

Andrea Borotea

8. červen 2019, 16:54

Souhlas ale na druhou stranu proč má kadeřnice mít EET a případně odvádět DPH a majitel lesa neplatit ani ň.

Carlos

8. červen 2019, 20:11

Protože ten nevstupuje do obchodního vztahu sám se sebou. Z podstaty je to pitomost.

A radši takové ptákoviny nepište, nebo to ještě zavedou, s tou bandou o moci nikdy nevíte.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.