Domů
Obnovitelné zdroje
Shell dokončil akvizici amerického solárního a bateriového developera
Zdroj: Shell, Autor: Lee Jordan

Shell dokončil akvizici amerického solárního a bateriového developera

Ropný gigant Shell v rámci svého zeleného směřování koupil americkou společnost Savion. Ta se specializuje na dodávky solárních elektráren a bateriových systémů. Do roku 2030 chce Shell snížit své emise na polovinu a v roce 2050 být uhlíkově neutrální. 

Společnost Shell New Energies, dceřiná společnost ropného giganta Shell, oznámila dokončení akvizice amerického developera Savion. Společnost Savion z Kansas CIty v Missouri disponuje více než 100 solárními a bateriovými projekty s celkovým výkonem 18 GW v různých fázích vývoje po celých Spojených státech.

„Významná aktiva společnosti Savion, velmi zkušený tým a projektový úspěch v oblasti obnovitelných zdrojů energie z ní činí ideální doplněk pro rostoucí integrovanou energetiku Shell. Jako jeden z nejrychleji rostoucích a nejlevnějších obnovitelných zdrojů energie je solární energetika kritickým prvkem našeho portfolia obnovitelných zdrojů. Urychlujeme tak naši cestu k čisté nule," řekl Wael Sawan, ředitel Integrated Gas and Renewables & Energy Solutions v Shell.

Součástí strategie Shell jsou každoroční investice ve výši 2 až 3 miliard dolarů (44 až 66 miliard Kč) do obnovitelných zdrojů. Na nákup společnosti Savion pak použije finanční prostředky právě z tohoto balíku.

Uhlíková neutralita do roku 2050

Loni v únoru společnost Shell aktualizovala svůj cíl uhlíkové neutrality do roku 2050. V říjnu pak také stanovila prozatímní cíl pro rok 2030, kterým je snížení emisí uhlíku o 50 % ve srovnání s rokem 2016. Nizozemský soud ovšem v květnu 2021 rozhodl, že firma musí snížit do roku 2030 emise skleníkových plynů o 45 % oproti roku 2019.

Stávající portfolio solárních a bateriových úložišť Shell zahrnuje Silicon Ranch Corporation v USA, Cleantech Solar v Singapuru, ESCO Pacific v Austrálii, německou společnost sonnen a francouzského developera EOLFI.

Kromě solární energetiky se Shell angažuje také při výstavbě offshore plovoucích větrných elektráren společně se ScottishPower.

Potřebujete být v obraze ohledně obnovitelných zdrojů?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti obnovitelných zdrojů a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Specialisté na fotovoltaiku z Photon Energy hlásí skokový nárůst tržeb i zisku
11. srpen 2022, 10:30
Věříte, že elektřina někdy zlevní? Zásadní otázka pro zájemce o soláry
11. srpen 2022, 07:41
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
miro novak
3. leden 2022, 11:47

buducnost sa da predpovedat vtedy, ked ju tvorite.

Velka nadnarodna spolocnost odkupi malu slovensku startupovu firmu za velke peniaze.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se