Domů
Plynárenství
Německý průmysl: Sankce USA za odběr ruského plynu by byly útokem na suverenitu Evropy
Zdroj: Nord Stream

Německý průmysl: Sankce USA za odběr ruského plynu by byly útokem na suverenitu Evropy

Jakýkoliv pokus zabránit evropským zemím dovážet plyn z Ruska by podle zástupců z řad německého průmyslu byl útokem na svrchovanost Evropy. Vyjádření německého průmyslu je směřováno zejména do Spojených států, které opakovaně kritizují projekt plynovodu Nord Stream 2, jenž má zdvojnásobit přímou přepravní kapacitu mezi Ruskem a Německem.

Projekt Nord Stream 2 je dlouhodobě zdrojem sporů mezi Německem a Ruskem na jedné straně a Spojenými státy a některými evropskými zeměmi na straně druhé.

Trump loni v červenci na summitu NATO obvinil Německo, že je kvůli své energetické závislosti zajatcem Ruska, a vyzval k zastavení prací na plynovodu Nord Stream 2. Berlín tehdy Trumpova slova odmítl s tím, že je otevřen diverzifikaci svých energetických zdrojů.

Rozšíření přímé přepravní trasy opakovaně kritizují i polský prezident a premiér, podle kterých je nový plynovod hybridní zbraní Moskvy a bude mít negativní dopad na energetickou bezpečnost zemí střední a východní Evropy.

Německo si za projektem stojí

Navzdory neustále kritice si Německo za realizací projektu nadále stojí. Přestože někteří členové německého parlamentu začali uvažovat o ukončení podpory plynovodu Nord Stream 2 jakožto pokárání za současné chování Ruska na Ukrajině, německý ministr zahraničí Heiko Maas se nechal slyšet, že plynovod Nord Stream 2 je komerční projekt a pokračoval by i v případě, kdyby německé firmy a vláda daly od projektu ruce pryč.

Stejný postoj sdílí i Komise pro ekonomické vztahy s východní Evropou, která zastřešuje německé společnosti podnikající ve východní Evropě. Podle agentury Reuters její předseda uvedl, že Evropa nemá alternativu k ruskému plynu a zkapalněný zemní plyn, který Spojené státy nabízí jako alternativu, by byl dražší a škodlivější pro životní prostředí.

„Pokud se Spojené státy rozhodnou uvalit sankce na užívání ruského plynu, byl by to útok na německou a evropskou suverenitu. Věřím, že projekt Nord Stream 2 je v zájmu nejen Německa, ale také Evropy,“ uvedl Wolfgang Buechele, předseda Komise pro ekonomické vztahy s východní Evropou.

Podle Buecheleho by jakýkoliv krok tímto směrem vyvolal ostrou reakci ze strany Berlína.

Proti opakované kritice amerického prezidenta se postavila i Evropská komise, která ji nevnímá jako důvod pro zrušení projektu plynovodu, jehož výstavba již navíc probíhá.

Podle projektové společnosti může být výstavba plynovodu Nord Stream 2 financována i v případě uvalení sankcí USA vůči západoevropským partnerům.

„Projekt bude určitě financován. Je důležitý pro Gazprom a Rusko v současné době disponuje vysokou likviditou v eurech,“ řekl již dříve deníku Welt generální ředitel společnosti Nord Stream 2 Paul Corcoran.

Komentáře

(26)

Pavel

13. leden 2019, 15:05

Suverenitu Evropy ohrozili a ohrožují nejvíce němci tím úchylným bilionovým tunelem známým pod názvem energiewende.

jiri kouril

13. leden 2019, 19:08

Nějak to nejde dohromady s neustále proklamovaným i sankcemi EU na Rusko. Jak vidět, sankce musí dodržovat jen někdo, ale ne Německo. To platí i o řadě dalších zákonů EU. Takže co je to za společnost, ta EU? Jak to, že trpí nedodržování sankcí Němcům? Znamená to, že to jsou pořád nadlidi a EU je jen zástěrka pro jejich vlastní cile?

Petr Poruban

15. leden 2019, 17:29

Sankce se na dovoz plynu nevztahují.

Možná je to škoda, ale i my dovážíme plyn z Ruska.

Pokuste se být trošku objektivní.

EU opravdu nemá jiné sankce proti Rusku pro Německo a zbytek unie.

Petr Kozák

13. leden 2019, 19:30

Já bych nebyl tak přízemní a konzervativní a pokud by se USA uchýlilo k takovému jednání, jednalo by se jednoznačně o nepřátelský akt, neřkuli skoro vyhlášení války! Ostatně, USA vůči Evropě ani jinak nepostupuje. Protože USA potřebují hodné vazaly, kteří budou skákat jak oni pískají a nikoliv konkurenci! Tu už mají v Číně. EU je také konkurenet, ale díky vlivu USA je stále tak nějak pod kontrolou. Jenže on ten vliv USA slábne a s ním roste suverenita EU!! Ale EU na rozdíl od Číny má ubohou armádu, na což může v případě totálního otočení USA velmi zle doplatit!

A kdo se mi dnes směje za názor, že by se z USA mohl stát nepřítel EU nechť vyčká do kolapsu US ekonomiky ...

USA se již od konce 2. světové války snaží o jediné! Neumožnit Německu ekonomické provázání/spojení s Ruskem! I proto poAmerčtěné Pobaltí, Polsko, Ukrajina, Slovensko, Česko ... USA se snaží za každou cenu zabránit územného spojení Německa s Ruskem! Již více jak 70let!

Oni si uvědomují, že německé technologie a ruské suroviny jsou pekelná kombinace pro USA...

Již dnes můžeme sledovat značně ovadlé vztahy USA s Německem. Já ostatně jen čekám, kdy USA ohlásí odchod z této země směrem na východ, do Rumunska a Polska ( případně Ukrajiny ). Je to jen otázkou času! Němci se po x desetiletích rozhodli "přestřihnout pupeční" šňůru. Otázkou ale zůstává, co jim všechno umožní tzv. Kanzler Akt.

Marta

13. leden 2019, 21:45

A jak potom vysvětlíte ten obrovský obchodní schodek mezi USA a EU v neprospěch USA ve výši cca 50 miliard USD?

Petr Kozák

14. leden 2019, 09:21

Mě jsou schodky tak nějak ukradené. Když jsem asi před 5ti lety diskutoval o tom, že USA všechno dováží a snad kromě paliv u sebe doma toho příliš nevyrábí, a tedy mě zajímalo, čím generuje své HDP, byl jsem za pitomce. Pak nastoupil Trump se svoji "America first" což není nic jiného, než vrátit výrobu zpět do USA, protože imperiální politika USA již není možná a tedy není již kde vykrádat ekonomiky a jejich suroviny.

Já když mluvím o vztazích, mluvím o politické auře. USA si duplo, a EU jako posleušný pejsek papouškoval mnohdy i lži, ale hlavně stejně jako USA! EU se chovalo jako vazalové USA! A to se, zde se, začíná měnit. Sankce proti Íránu nechce Německo ani další země EU, sankce proti Rusku jsou také spoustě zemí EU proti srsti ( Itálie ) či jiné země mají sankce tak nějak na háku ( Německo ). To jsme v minulosti, tak 3-4roky zpět vidět nemohli! A těch rozdílů v politice je mnohem více... konečně, i navyšování rozpočtů armád zemí EU nasvědčuje tomu, že se EU konečně rozhodla své hranice chránit sama, bez USA ... jenže díky USA EU nechápou, že EU není potřeba chránit před Ruskem! Jenže to by pak vojenský průmysl USA dostal obrovskou ránu! A vzhledem k tomu, že je to právě voj. průmysl, co z velké části živí USA, asi by se to jejich ekonomice nelíbilo. I proto své zbraně cpou naprosto všude a dokonce se neštítí spojencům vyhrožovat sankcemi, když nakoupí konkurenční zboží!! Tímto svým chování v podstatě "tahají za ruční brzdu" protože si uvědomujjí, že se od nich odklání čím dál více spojenců ... a to bude pokračovat. USA jsou za zenitem a kromě válek už nemají tomuto Světu co nabídnout ... tak to je!

Josef Novák

13. leden 2019, 23:50

Konečně někdo s mozkem, který není degenerován pražskou kavárnou. Fandím!

Tomas

14. leden 2019, 12:35

Tak ono Německo samotné existuje jen z dobré vůle USA. Na jeho další existenci po 2. světové válce neměl nikdo jiný zájem, nejméně Rusko. I spojení obou Němecek bylo možné jen s podporou USA. Samotní Němci pak absolutně nejsou schopni hájit své ekonomické zájmy, každý by s nimi jednoduše zametl a stojí a padají s ekonomickou a vojenskou silou USA. Problém s Němci je, že oni vždy byli političtí, vojenští i ekonomičtí idioti. Bilance té země a národa je směšná, samé prohry, porážky, krachy. Jen měli štěstí, že celé 20. století je Američani tahali z průšvihů (po 1. sv. válce je úvěrovali, po 2. zachránili existenci jejich státu, ve studené je zachránili před sovětskou invazí). Jestli si to teď s Američany rozhází, může to být jejich poslední omyl.

loudil

14. leden 2019, 16:44

TO : tomas

nevím , zda lze nejbohatší národ Evropy nazývat - "ekonomickými idioty". V obou válkách přišli asi o 15 milionů obyvatel , ale znovu se oklepali a zase jsou nejbohatší. Roku 1950 se dávalo 5 Marek za Dolar v roce 1995 asi tak 1,30 Marky . Kdyby bývalo nevzniklo Euro asi by už Marka byla silnější jak Dolar. Nevím, jak by jste chtěl po roce 1945 - "zrušit Německo", tedy národ 70 milionů lidí ??? Jako ho rozporcovat mezi Francii a Rusko ?? nebo jak ? Já bych viděl budoucnost Německa v jeho spolupráci s Ruskem a Čínou. Německo má mozky a skvělý průmysl, Rus moře surovin a Čína masy laciné pracovní síly. Když se tohle dá dohromady, tak to může přinést užitek všem.

Tomas

15. leden 2019, 12:27

"nejbohatší národ Evropy" - myslíte Němce západní nebo východní? Protože rozdíl těch dvou částí jasně ukazuje, co by bylo Německo bez USA. Ano, ten plán na politickou a ekonomickou likvidaci Německa byl připraven a vlastně i zahájen. Proto bylo Německo rozděleno na několik okupačních zón, proto z něj spojenci začali lifrovat celé továrny. Studená válka začala v momentě, kdy USA změnily strategii, pochopily, že SSSR se chystá v Evropě k dalšímu postupu a rozhodly se použít znovuobnovené Německo jako hráz proti tomu. Proto vznikla spojením okupačních zón západních spojenců NSR (a až v zápětí NDR) a proto bylo Německo zapojeno do Marshallova plánu. Dnešní úspěch Německa je Americký projekt, Německý příspěvek k tomu je jen jejich pracovitost a poslušnost. Německo stojící na tom, co si samo získalo a vybudovalo, by vypadalo přinejlepším jako NDR blahé paměti. Pokud si myslíte, že by spojenci nebyli schopni po válce Německo zničit, zkuste najít na mapě (nebo v reálu) někdejší jádro německého státu - Prusko... Dnešní fascinaci Německem u některých nechápu. Co do politické prozíravosti, jsou to stejní moulové, jako my. Je to takový velký spolek malých národů.

Petr Kozák

15. leden 2019, 23:19

Nemáte tak úplně pravdu! Nerozumím slovům o tom, jak Německo po 2. Světové válce existovalo jen díky USA??!! Co to je za nesmysl?? Prvně je potřeba si uvědomit, že za ohromností obou světových válek stojí peníze investované z USA!!! Tady bych začal! Po druhé světové válce Německo kapitulovalo USA a Rusku! Tedy, se muselo podrobit jejich politice! A pokud vím, ještě donedávna existovala smlouva, kde Německo nesmělo vyrábět a ani vlastnit jisté druhy zbraní! Mimo jiné těžkou techniku jako tanky, letouny apod... letouny jim do 80.-90. let, kdy společnými silami postavili Panavia Tornado, dodávalo výhradně USA! Tank Leopard vznikl až po té, co skončil zákaz pro Německé těžké zbraně. Mimo jiné tam spadaly i lodě či ponorky ( pochopitelně stejný zákaz platil i pro Japonsko ).

Německo bylo a je obsazeno USA z naprosto jiného důvodu, než ochranou před Sovětskou invazí! Vy jste tak nějak zapomněl, že Německo v roce 1939 bylo spojencem Ruska a do vzájemného válečného stavu se dostali až po napadení Ruska Německem! Nicméně, po válce spojenecké touhy pokračovaly stále a pokračují i dnes. A USA nedělá nic jiného, než tomuto spojenectví brání svou přítomností a vlivem. Tato slova nejsou mnou z prsty vycucaná, ale jsou to slova vysoce postavených senátorů USA!! Apropo, Německo byla jediná země, která se vykoupila z Marschallova plánu. Proto je tam kde je. Proto nemá dluhy jako Francie, Itálie apod ... přesně tohle je důvod ukrutného zbohatnutí USA! Na to se nějak zapomíná ... v roce 1940 zde byly 2 ekonomiky, které finančně i technologicky USA zadupaly do země! A to byl budíček pro USA! Dnes díky dobrodarům evropských zemí díky Marschallovu plánu USA zbohatlo a nakupilo svou vojenskou a ekonomikcou sílu natolik, že jim může konkurovat ekonomicky jen 1 ekonomika ( Čína ) a vojensky tak 2 ( Čína a Rusko ) ... to byla a je politika USA!

Tohle všechno se ale drasticky mění v posledních letech. USA ztrácí důvěru, věřitele, dech i vliv ... to nelze popřít! Naopak znovu povstává, i když s problémy které mu zařizují "kamarádi" ze západu, Rusko, tak hlavně Čína! Proto USA ruší smlouvu INF apod ... protože TOP nepřítelem již není Rusko, ale Čína! A smlouva INF platí pouze mezi USA a Ruskem! Na Čínu se smlouva INF nevztahuje. Ale budeme světu tvrdit, jak ti "zlí" Rusové porušují smlouvu INF a tak musíme zbrojit! Je to blbost!

A ještě ke koloniální historii. Neřekl bych, že to byli pitomci! Němci, stejně jako Angličané, Holandané, Španělé či Portugalci měli své kolonie, jenže na rozdíl od výše zmiňovaných je nedrželi za každou cenu vojensky!

Tomas

16. leden 2019, 10:32

To už píšete naprosté nesmysly. Rusové po válce považovali za dané, že Německo zůstane rozdělené, že jeho průmyslová síla bude zničena a že se stane nárazníkovým pásmem mezi východem a západem. Jak hodlají s Němci nakládat jasně ukázali během Berlínské krize, kdy je prostě chtěli nechat vyhladovět. Němci měli z Rusů hrůzu a proto vůči západním spojencům šlapali jako hodinky. NSR vznikla po československém puči v rámci politiky zadržování, kdy Američanům došlo, že Stalin chce jít dál, ale nechtěli držet v Evropě armádu, která by jej byla schopna zadržovat. Proto znovuzprovoznili Německo a Rusové si v odpovědi na to vytvořili satelitní NDR. Ale o celé německé poválečné historii rozhodoval někdo vnější. Němci si teď chtějí hrát na samostatnou mocnost, ale vůbec na to nemají. Kdyby se odstřihli od USA a dali do holportu s Rusy, tak se zničí. Protože proti Rusům absolutně nemají prostředky k prosazení svých zájmů. Nemají na to ekonomickou sílu, nejsou energeticky nezávislí, po vojenské stránce jsou jako nemluvně. Jestli je teď Američani tlačí pryč od závislosti na Rusku, dělají to už počtvrté z altruismu, protože Němci opět nejsou schopni dohlédnou důsledky svých akcí.

Carlos

15. leden 2019, 20:44

Kanzler Akte je, pokud vím, spíš urban legend.

EU jako taková nemá žádnou armádu. Zeptám se jinak jste pro to aby byla vytvořena jedna jediná armáda, jedna doktrína, jedna velicí struktura, jeden vrchní velitel, a aby členské státy ztratily nezávislé armády?

Petr Kozák

15. leden 2019, 23:45

Ne! V žádném případě! A víte proč? Lidské rasa se chová "masově" tedy z hlediska psychologa předvídatelně.

Hrál jste někdy Travian? Možná ano. Pak by jste věděl, jak vždy dopadly aliance, které si budovali tzv. "alianční armádu" na kterou každý posílal prostředky ( suroviny ) ale ovládal a velil ji jen ten majitel, který ji budoval!!! A většinou to dopadlo tak, že po té, až společnými silami vybudovali dostatečně silnou armádu, tak vzal nohy na ramena, zrušil alianci, vzal si s sebou ty nejsilnější a zbytek zplundroval, protože ti, kteří přispívali, logicky neměli armádu žádnou!!!

Nesmysl nějaká "Evropská armáda"!! Proboha! A dnešní NATO je tohoto jednání vzorným příkladem! Je zde asi 29 států ... ale 75% bojové síly tvoří ozbrojené síly USA!!! Bez USA je tato aliance neschopná!! ( VIZ útok NATO na Libyi - FRA + GER - debakl!! ) Ačkoliv populace USA čítá cca 300M, populace EU asi 500M ...

NATO je přežitek! Měla to být protiváha vojskům VS ( Varšavské smlouvy ) ta již 30let neexistuje. Dnes je NATO nástrojem pro zotročení zemí, které se nechtěji dobrovolně podvolit politice a vlivu USA! Kdo mi vysvětlí těch skoro 200 základen NATO po Světě?? To mají být jako obranné základny ?? Asi ne co ? No ale to jsme odbočili ...

Jak je možné, že ČSSR dávalo v 80. letech cca 6-7% HDP na armádu a stát fungoval, měl na důchody, neřešil reformy a nebyla tu bída?! A dnes dáváme 1,3% a mnoho věcí zde je disfunkčních?? Každý stát by měl být schopem bránit své hranice! Nevím jak ČR se svými 10tis důstojníky a 10tis pěšáky toto dokáže!!! Prosím pěkně pro 10tis pěšáků máme asi 200boj. vozidel pěchoty!! Kdyby do každého se vešlo 10ks pak rovných 20% bojeschopné armády odjede "na frontu" v bojovém vozidle pěchoty!!! To je trochu divné ne? Zrušení ZVS byla absolutní hloupost, kterou si uvědomili naši slavní politici ( US přisluhovači ) po dlouhých 15ti letech. Neumím si představit, že v případě války by dnešní omladina do 25ti let měla jít do armády!!! Katastrofa! Sebevědomá hromada narcisů postrádající sebemenší uznání autority! Nebo vám připadá, že by Vás, mě tito metrosexuálové dokázali ochránit, když této zemi bude hořet koudel u zádele?? No mě ani omylem! A tady je potřeba začít. Uvědomuje si to mnoho států EU! Pak na základě vzájemných smluv jednotlivých států zajistit bezpečnost regionu. Svět dnes není Svět 30. let 20. století. Na druhou stranu zde byl Mnichov 1938 ... omluvil se někdo ČSR?? Proč přece ... ale podobné snahy sledujeme i dnes, VIZ USA vs. Turecko ... jakmile rádoby spojenci začínají omezovat suverenitu spojence, jakékoliv spojenectví končí!!! A to je jen začátek konce NATO ... ty diametrální rozdíly na dění ve světě mezi členy NATO jsou mnohem větší. Až by se mnozí divili ...

Carlos

16. leden 2019, 01:39

Tak jste se nám tu hezky odkopal...

Tak po tom co tu vládlo nějakých 40let tu zbyl takový b-el, že to dodnes není opravené. Zbyly tu zanedbané železnice, silnice, v podstatě neexistující dálniční síť, podudržované budovy, vybrakované suroviny a obrovské ekologické havárie hraničící s katastrofou.

Možná tu nebyla relativní bída uvnitř ČSSR, ale v porovnání s venkem ano, srovnejte si za kolik se daly koupit televize, pračky, rádia, nábytek, kolik stálo auto, jakou mělo výbavu, jaká byla penetrace automobilismu...

Ten režim to tu nechal v totálním morálním rozkladu, nechal tu metrové nánosy na dně přehrady, které pomalu hnijí, jenže hniloba produkuje jed, který ještě dlouho škodí. Zbylo tu velmi mnoho podebraných boláků, které nikdo nerozřízl a nevyčistil a neovázal, proto tu v tom státě mnoho věcí nefunguje, protože pacientu z pobytu v bahně naskakují boláky, hnisají a kyšou a lékař místo toho aby léčil, tak s pacientem řeší jakou voňavku na přebití zápachu. To co tu je potřebuje hlavně v první řadě jednu vládu, která nebude dělat nic jiného než že opraví hromadu chyb z minulosti, nejpalčivěji důchody, které by měly být vedeny podle mne na speciálním účtu každé osoby a jejichž obsah v případě smrti propadne do dědictví, a reformu exekucí.

Ne, Travian jsem nehrál, ale to je jedno kolo vězňova dilematu, politici ale nehrají jedno kolo, nebo hru na X tahů, hrají hru na, doufejme, nekonečno a ve kře na nekonečno tahů se podvádět bez následku nedá. Jste-li psychopat můžete, ale jen za cenu že musíte stále začínat nové hry s jinými lidmi, to je taky psychologicky zjištěno.

Vaše představa o vedení války je tak zastaralá že by si Skrzetusky myslel že čte historické pojednání, fronty si dneska kreslí tak možná povstalci a pološílení kozáci (dle místních) kdesi na Donbase, buď se provede bleskové obsazení, nebo je válka mezi stranami nemyslitelná z jiných důvodů.

Uznání autority, co to ve vašem pojetí je? Slepá poslušnost ke kdejakému volovi, proč urážím něco tak užitečného jako je tur domácí že k němu připodobňuji lampasáky?, to způsobilo mimo jiné poslední válku. Autoritu Vám žádný glejt, nebo nárameník nedá, tu si člověk musí zjednat sám, to byste snad mohl vědět, jenže to většinou jde ruku v ruce s respektem a ten si můžete jedině vysloužit. Umíte to?

A ZVS je absolutní číčovina, v první řadě lidem seberete čas, který mohou využít úplně jinak a mnohem přínosněji, za druhé rozborku sborku a střílet člověka naučíte tak za měsíc? a na moderní techniku ani ten rok stačit nebude. Navíc tu je křivka zapomínání atd. Chcete tam snad lidi proti jejich vůli držet dva, tři, deset? Jenom abyste si mohl připadat v bezpečí? Mimochodem ZVS ruší i Rusko. Víte co? Ano, radši budu věřit "metrosexuálům", mimochodem, to už dávno nefrčí, teď jsou in spornosexuálové, než partě pupkatých tatíků co si ZVS prošli před desítkami let.

Pane, závist Vám zakaluje rozum, závist a strach, nenávist, ale vy jste byl stejný jako ti co kritizujete, závidíte jim zdraví, sílu, to že mají to co jste vy neměl. Zníte jako člověk co se nepostavil tomu čemu chtěl a teď toho lituje, nesrovnal se s tím před sebou a chce svému utrpení ulevit tím že je vrhne na ostatní a způsobí jim to stejné. Což si nepamatujete co mindráky způsobily posledně za utrpení?! Pane, čistý vztek je mocným zdrojem energie, jenže jej musíte rafinovat, surový je jed co otráví mysl, nikdy jej nemíchejte se strachem, nevíte-li co děláte.

Zásadní problém lidstva je že pár starých magorů sní o metálech pro sebe a smrti pro mladé, nic víc nic míň, válka, je neskutečné mrhání zdroji. Lidi v U.S.A. si neuvědomují co válka znamená, neuvědomuje si to asi nikdo a nejspíš ani Vy, ani já, ale že je to bestie teď ještě zavřená v kleci se nemusíme hádat, doufám že souhlasíte. Problém je že když ji necháte vystrčit jen pracku, nebo ocas skrz mříž, a neseknete ji po ní aby si to netroufla, když ji necháte aby ji měla venku, normalizujete její přítomnost, z té klece, která není pevná a je spíš jako její myšlenka, vyleze a začne žrát a žrát dokud nepraskne a do té klece ji jen tak nenarvete. Tak hleďte dělat tak aby ani chlup neukázala. To že si jen hraje někdo s myšlenkou ZVS, zvětšování armád, je ignorování té černé tlapy co z klece vystrkuje. Tak se hleďte modlit ať ji po té pracce někdo praští dřív než vyskočí a bude žrát vaše syny, vnuky dcery a pak i Vás. Ať nemusíte jednoho dne stát sám nad hroby, starý, zlomený a poslední na konci miliard let dlouhé linie, která Vaším neopatrným přáním skončí.

Sám jste psal, lidská rasa se chová masově, tak se chovejte a mluvte tak aby ta masovost nevedla k válce. Stačí sakra málo a celé se to zvrhne, dělaly se pokusy, dokonce jsem ten vzorec někde měl, a k ovlivnění skupiny lidí stačí sakra málo, jednotky-desítky lidí na tisíce. Pokud nechcete aby tekla krev, tak se zařiďte tak aby hlasy dožadující se krve nebyly slyšet, respektive jich bylo mnohem méně než těch chtějících opak.

Zkoušel jste někdy vůbec přemýšlet nad tím proč některým zemím jde o to získat základnu NATO? Zkusil jste o tom přemýšlet aniž byste v tom měl konspirační teorie? Nenapadá Vás třeba že to berou jako stabilizační prvek, ať už z vnitřních či vnějších důvodů? Nenapadá Vás že to že ji má snad dokonce i Kazachstán je reakce na to co se dělo za SSSR? Že, byť může být přehnaná, je to jen reakce na minulost?

Když už tu chcete exhibovat, tak akce v Libyi se Německo neúčastnilo, asi jste hledal Spojené království.

Petr Kozák

16. leden 2019, 10:10

Nevím nakolik jsem se odkopal já, ale vy jste se vybaravil v celé té "havlistické" kráse ... přesně jste zapadl, jako kostka skládačky!!

Postupně.

Ten režim nechakl v "rozkladu" totálně vše jsou vaše slova na dění před rokem 89 ... jak pojmenujet období, které následovalo?? Řekl bych, že na nějkaé lepší časy ( od těch co byly ) jsme se posunuli dále až po dobře 20ti letech!! Trochu něco jiného, jak nám slibovali polistopadoví politici ...

Patříte mezi dalšího demagoga, který chce porovnávat ceny tehdejší elektroniky s dnešními cenami! Což naplat, že tehdy elektronika jakákoliv byla silně v plenkách po celém světě a tomu odpovídala i cena! S nárůstem miniaturizace a technologií všechna elektronika postupně zlevnovala, ale to není dáno ani tak ekonomickým pokrokem, jako technologickým ... ale v návaznosti na další vaše výlevy nemá smysl dále rozebírat.

Uznávání autority myslím to, že ačkoliv jsem na vojně, velitel může být vůl, ale taky nemusí, je to můj nadřízený! V práci tomu není jinak. Můžete mít šéfa super, nebo i-diota a VY s tím nic neuděláte! Podstatný rozdíl je v tom, že vy se v civilu můžete sebrat a jít jinam, na vojně to jaksi nejde, tam se musí sekat "latina" ... a to je přesně to, co dnešní mládež potřebuje. Já s lidmi jako vedoucí pracuji 20let, vidím, co dnes přichází za mladé, jak se chovají, jaké mají návyky, myšlení apod ... nedá se sto srovna s generací před 10 či 15 nebo 20 lety!! Jakou máte vy zkušenost? Asi žádnou ...

Co to tady melte za nesmysly s bahnem v přehradách?? To vám došly slova, nebo jste z nějaké vodohospodářské instituce?? Kolik těch přehrad postavili politici po listopadu 89??? ŽÁDNOU? Tak proboha se zdržte podobně hloupých poznámek. Akvárium očekávám že nemáte, protože jinak by jste podobnou hloupost říci nemohl. Říká vám něco biologická filtrace?? To totiž bakterie na povrchu jakých koliv předmětů utopených ve vodě rozkládají škodlivé a jedovaté produkty hnilobných procesů, typicky čpavky NH3 a NH4 a rozkládají je na rostlinami vstřebatelné látky, jako dusičnany... a jinak tomu není ani v přehradách, kde navíc je obrovské množství vody. Píšete o jakých "podebraných" bolácích ... to ale nemá nasvědomí bahno, ale sinice! Jako děcka jsme jezdili na rekreace po růzcných českých přehradách a nikdy jsme neměl problém s žádnými vyrážkami, či sinicemi ( no snad na Nových mlýnech to byl někdy problém, protože je to mělká nádrž ) takže nerozumím, tomuto vašemu pokusu o diksreditaci práce vodohospodářů před rokem 89 ... ti současní by měli raději dělat svou práci lépe, než se obouvat do minulého režimu! To je totiž typická reakce na negativní stav, který neumí řešit ... svést to na minulý režim!

S čím bych i souhlasil, že si pár starých magorů honí metály pro sebe na úkor smrti nejen mladých, ale i jiných lidí jiných národností. Ale není to Rusko, které má více jako 200 základen po celém Světě. A netvrdte mi, že tam jsou pouze kvůli obraně jedné země, nebo i více zemí ale převážně evropských!!! USA není co je to válka, tuto zemi, kromě jejich vlastní občanské, žádná jiná země plošně nebombardovala, ajko to dělali a dělají oni jiným zemím ... a víte co? Od srdce bych jim to přál! Ale to nebude potřeba, protože podhoubí v USA je zaděláno na další občanskou válku ...

Ano zkoušel. A došel jsem k názoru, že z toho jsou peníze ... typicky o tyto základny stojí země bývalého Sovětského Svazu, kde je vláda, která silně podporuje USA ( VIZ Gruzie a Saakašvili ) ... že je Saakašvili trestně stíhán ve vlastní zemi i Rusku, proto prchnul na Ukrajinu, která jej zbavila občanství a je stíhán i zde, svědčí o tom, co za lidi v zemích bývalého SSSR podporuje USA!! Jaký mají tito lidé zájem na prosperitě vlastního státu? Žádný? Ano, tito lidé slepě slouží jiným vládám! Proto je Saakašvili tak "oblíben" široko daleko ... v USA je "hrdina" podobně jako svého času Jelcin v Rusku... poslušně ohýbal hřbet před USA! Jestli si naivně myslíte, že tam ty základny nechávají budovat z důvodu, že by je snad USA či NATO mělo chránit před Ruskem, tak to je bohapustý výplach! A jen připomenu, že v současné době existuje něco jako Euroasijská ekonomická Unie!!! Tak se podívejte, kdo je hlavními členy ( RUS, BĚL, KAZ ) ... měla tam spadnou i Ukrajina, jenže vstup právě na tento trh, resp. do této Unie musel západ překazit, proto Majdan ... ale to chce sundat růžové brýle a zahodit čepici s orlem a bíločervenými pruhy ... proč by tyto země, zejména Kazachstán, kde má Rusko stále v provozu sice už dosluhující Bajkonur, mali mít vojenský strach z Ruska?? Je to přesně obráceně! USA tady chce mít zcela obklíčené Rusko! Což v podstatě mají ...

A na závěr opět připojím video z konference z Chicago counsilu ... ať máte taky nějakou informaci o kterých hovořím z jiného zdroje, než ode mě, protože já jsem podle vás "zaujatý idiot" ... tak prosím.

https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

Přeji hezký den!

Carlos

16. leden 2019, 22:58

Nojo, když to říkáte...

Myslíte si že 40 let, s válkou dobrých 50, tedy dvě generace, totalit nezmění společnost? Změní, navíc společnost byla nechána v podstatě bez prostředků a nebylo vyřešeno vyrovnání s minulým režimem, dodnes se to nesrovnalo, jestli jste si nevšiml. To co se dělo a děje je důsledkem období 38-89. Protože tu byla jedna přetržena kontinuita a jednak lidé přijali adaptační mechanismy pro dané režimy. Nebo mi chcete tvrdit že jste si nevšiml toho dělení kdy v zemích které nebyly součástí východního bloku, kde politici při skandálech odstupují, a zeměmi které byly součástí východního bloku, kde politici při skandálech a trestním stíhání jsou ve funkci, vyhrožují a uráží?

V období 85-90 elektronika celosvětově už v plenkách nebyla. Ano, byl tu pořád bouřlivý vývoj, ale ten zpomalil z pohledu uživatelů až tak před pěti lety, ale o plenkách spotřební elektroniky se dalo mluvit tak v období 65-75(80 když moc). Například "osobní" počítače, ano proti dnešku nic moc, ale 16/32 bitové stroje byly na západě dostupné komerčně minimálně od roku 1985, když se to pak přepočte na dnešní peníze, tak to odpovídá +- stejné kategorii dnes. Zato to co se vyrábělo a prodávalo tady a v roce 1990 bylo beznadějně zastaralé - 8bit stroje založené na Z80, by po započtení inflace a dnešním kurzem cenově téměř na úrovni, či vysoce nad ní, dříve zmíněného 16/32 bitového stroje ze západu. Srovnávat to tedy jde, protože se dají proti sobě postavit počítače uvedené na trh dokonce ve stejném roce.

Jinými slovy myslíte slepou poslušnost. Můžu Vás ale uklidnit jednou věcí, jednou z nejčastěji hledaných frází na googlu pro generaci tzv. Why are millenials... následováno nějakým nepěkným slovem. Nadávání na další generace je staré jako lidstvo samo, ale ten celkem velký rozdíl u mileniálů vedl mnohem větší kapacity než jsme já, nebo Vy, k tomu aby se na to podívali blíže. Víte s čím to souvisí? S velkými technologickými a společenskými změnami. Například bylo dosaženo určité nemalé materiální úrovně a viděli až nezdravý workoholismus předchozích dvou generací a následně nemalou část zasáhla v dost pitomém životním období ekonomická krize, přidejte si k tomu třeba problémy na realitním trhu, podívejte se na naši realitní situaci, podívejte se do Británie, USA..., tam je situace ještě horší. Divíte se že v takové prostě lidé začínají odmítat konvence z minulosti? Nevím co Vám přesně vadí.

Ano, v lidské společnosti jsou problémy, byly vždy ale na to nějaká ZVS nepomůže, možná tak akorát budete pokračovat v ubíjení a lámání lidí, nic víc nic míň, jestli to je vaše představa řešení problému... Ale ano, chápu, vypadá to jednoduše a funkčně. Víte co je na tom zajímavé? Že se ZVS nikdy nedala až po dosažení psychologické dospělosti, což je ve 21-22 letech, ale vždy tak aby se dalo "mladými blbými" manipulovat. Pokud chcete řešit problémy, tak tak se vrťte na začátek. Školy, školky tam je příčina problému. To je třeba opravit, ale prosím vás ne tak že z toho uděláte Pruskou kadetku, byť pro velmi malé promile nic jiného fungovat nebude.

V 6 letech posadíte dítě do škamny, z té je táhnete do kroužku, kde nejspíš sedí a zase se něco učí, nebo alespoň běhá a hraje fotbal, ve školkách dnes frčí různé výuky angličtiny atd., takto to pokračuje dalších 10-15 let. Našel jsem Vám kousek jedné velmi dobré přednášky Jordana B. Petersona, youtube. com/watch?v=qPoI68mRZF4 Pokud se nad tím zamyslíte, tak to dává smysl až děsivý.

Jestli je problém ve vzdělávacím systému, jakože asi je, tak ten nevyřešíte tím že naženete lidi v 18-21 do ZVS. Nevím jestli je to často omílanou feminizací školství, nebo jestli je problém v malé velikosti rodin, nebo v čem, nejspíš ve všem dohromady.

Pokud Vám jde o poslušnost jenom protože může být válka, tak mne vaše myšlení trošku děsí, ale ono to permanentní připravování se na válku je vlastně v mnoha oborech standard, takový malý zlý červík co lidem v hlavě hlodá.

Ano, máte pravdu, lidem v kolbence jsem nešéfoval, zato jsem občas vedl tréningy bojových umění, od děcek až po dospělé, kamarád to dělá stále, občas to spolu probíráme, v okolí mám dost lidí ve vedoucích pozicích i dost lidí vedených, zase si o tom promluvíme na oslavách, nebo u piva. Měl jsem dobré šéfy i blbé šéfy, byť ne polopsychopaty (ostatně jaký důvod bych měl na takové místo nastoupit?) a taky mi už hrozili vyhazovem když jsem nevěděl kde mi hlava stojí (nějaké osobní problémy, které bohužel měly výrazně negativní efekt na množství vyrobeného kódu)

Nikdy jste neslyšel o metaforách? Pak byste pochopil že ta přehrada není přehrada a pacient není člověk. To je jako když Válku připodobňuji k něčemu v kleci. Řekněme že přehrada je veřejný prostor a pacient společnost či stát.

Co se týče počtu základen a lepší než i absolutním počtu bude mluvit o zemích se základnou, tak to je relikt studené války. Důvod proč je Turecko v NATO byl ten že SSSR měl spojence na Kubě a potřebovali základnu zhruba stejně daleko od SSSR jako mohl mít SSSR na Kubě.

Podle mne v případě umístění základen USA v zemích bývalého SSSR nejde až tak o peníze, ale jednak o gesto, jednak o jakousi pojistku proti případnému návratu Ruska. Nezkoumal jsem oprávněnost těchto kroků, ale zcela je chápu a myslím že s dost velkou pravděpodobností to tak berou i země kde ty základny jsou.

Právě existence Bajkonuru by mohla být záminka k nějaké anexi.

Když už jste vytáhl vodohospodářství, tak se v současnosti jako jeden z největších problémů ukazuje narovnání mnohých toků a to se asi po roce 90 nestalo. Ano, dnešní vodohospodáři by si měli máknout, ale je třeba spíše investovat do revitalizace toků.

P.S.

To že jsou USA podělané ze spojení Německa a Ruska, jsem slyšel už mnohokrát, o tom se hádat nehodlám, nemám důvod.

loudil

13. leden 2019, 23:11

USA se opět ukazují v roli světového policajta, diktátora, který chce sám řídit celou Zeměkouli ! Očekávám kolaps ekonomiky USA, od roku 1976 !! je jejich zahraniční obchod trvale deficitní , opět rostou obří deficity jejich státního rozpočtu. Němci nyní ohlásili přebytkový !! státní rozpočet za rok 2018 o 11 mld. Euro a je to už pátý rozpočet za sebou v přebytku !! USA mají státní dluh 22 bilionů Dolarů = 105 % HDP , my Češi - 32 %. Náš státní rozpočet 2018 byl také přebytkový o 3 mld. Kč. Nevěřím, že by Amíci mohli jet donekonečna na dluh, že by je mohl stále celý svět živit. Amíci více spotřebovávají než vyrábějí , cpou si namaštěné pupky, aniž by podávali potřebný, tomu odpovídající výkon. Jedou na dluh. Jednou to skončí krachem, tak jak musí skončit každý dlužník s nesplatitelným dluhem a 22 bilionů Dolarů je už nesplatitelná částka. Němci svůj státní dluh už roky rychle snižují , USA roste o 1 bilion Dolarů ročně. USA chtějí poučovat Němce, kteří se o svou ekonomiku starají výborně ?? To je k smíchu.

Josef Novák

13. leden 2019, 23:54

Já tomu moc nerozumím. Ale nechápu, proč Američané mají základny na celém světě a je to OK a když nějaký stát přesune vojska ke své hranici, je mu to předhazováno jako akt agrese???

Carlos

16. leden 2019, 01:45

No on je asi sakra rozdíl v tom mít někde základnu dle dohody a mít s někým napjaté vztahy a přesunout armádu na k hranicím.

Petr Kozák

14. leden 2019, 09:37

Oni budou žít na dluh tak dlouho, dokud se najdou věřitelé. Obávám se, že po ohlášení asijských zemí opustit US$ ( toto do značné míry spojuji s přesunem Globálního prediktora do Číny v posledních letech ), to nebude mít USA snadné. Čína se spíše US dluhopisů zbavuje a již před lety ohlásila omezování nákupu US dluhopisů. Pak ze silných partnerů je tu Japonsko, jako 2. největší věřitel. To ale je stále pod těžkým dohledem USA bez snahy se vymanit z vazalského vztahu. Následují Arabští přátelé z Saúdské Arábie a Kataru ... ti díky vojenským vazbám na US průmysl budou dále věrně sloužit. Ale cena ropy v minulosti ukázala, kde je aschillova pata tohoto regionu ( před 5ti lety kdy ropa stála cca 30-35$ přišli Saúdové o stovky miliard státních rezerv v US$ ), no a nakonec je tu i EU, která ale v poslední době se chová zpupně a přiznejme si, že stačí drobná změna vlády a vztahy jsou rázem úplně někdy jinde.

USA již jen dojíždí setrvačností. Zdá se, že konečně dojeli na své činy ve světě. Ale na nějaké závěry je ještě brzy. Jedno ale jisté je, pokud nerozpoutají další velkou válku, na kterých si vždy ekonomiku uzdravili, jejich ekonomika bude i dále zákonitě zpomalovat, stagnovat, či nedostatečně růst.

xyz

14. leden 2019, 19:35

Je to starší, ale hezká ukázka ameriky https://www.youtube.com/watch?v=KxcpVFaPZkI

Petr Kozák

16. leden 2019, 00:07

Carlos

16. leden 2019, 02:09

Toto je lepší:

hyoutube. com/watch?v=w8HdOHrc3OQ

Carlos

16. leden 2019, 01:44

Setrvačností...

Dokud budou ochotní tam lidé přicházet a zakládat technologické firmy, mít tam jejich sídla, tak se o setrvačnosti nedá mluvit. Jediný kdo by to mohl ohrozit je tak možná Indie.

loudil

16. leden 2019, 15:58

TO : carlos

Já jsem v minulém režimu dost let prožil, takže srovnávat můžu.

1. Klady : Bydlení a potraviny "za hubičku" , nízká kriminalita, skoro žádné potíže s drogami, nikde žádní bezdomovci, žádní nezaměstnaní, vybudovány Dukovany, připraven Temelín, zahájena stavba dálnic, vybudováno metro, stát byl potravinově soběstačný ,.....atd.

2.Nedostatky : Zanedbaný bytový fond, nemožnost všude cestovat , zanedbání životního prostředí, pokles konkurenceschopnosti celé ekonomiky,...

Dnešní režim má klady a zápory, ten minulý je měl taky. Faktem je, že pokud by r.1989 nedošlo ke změně třeba na čínský model ekonomiky, tak by jsme dnes byli někde na úrovni Albánie či Rumunska. Tedy ekonomicky v hajzlu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.