Domů
Přenos elektřiny
Podmořské kabelové vedení mezi Německem a Dánskem bude mít zpozdění
Zdroj: TenneT

Podmořské kabelové vedení mezi Německem a Dánskem bude mít zpozdění

Výstavba 400MW podmořského kabelového vedení mezi Německem a Dánskem nabrala na zpoždění. Zprovoznění vedení, které by mělo země spojit přes jejich offshore větrné parky, je aktuálně plánováno na květen 2019.

Na konci minulého týdne dánský provozovatel přenosové sítě, společnost Energienet, oznámil, že zprovoznění nového propojení mezi oběma zeměmi bude opožděno o několik měsíců.

“Stavební práce na transformační stanici byly zpožděny o několik měsíců, což znamená, že uvedení do provozu se očekává v květnu roku 2019.”

z prohlášení společnosti Energienet

Dále v prohlášení stojí, že na vině je přehřátý německý pracovní trh, kdy nedostatek pracovníků způsobuje zpoždění výstavby větrných parků a vybudování transformační stanice poblíž severoněmeckého města Rostock. Podmořská vedení, která propojí německé a dánské větrné parky, jsou již nainstalována a nyní se čeká na jejich dokončení. Dánský offshore park Kriegers o výkonu 600 MW je stále ve výstavbě, německý Baltic 2, který se nachází od dánského projektu asi 30 km, je však již připojen k síti.

Zprovoznění vedení, které by pomohlo přetíženému spojení mezi oběma zeměmi, mělo být spuštěno ke konci letošního roku, ale bylo již jednou odloženo na začátek roku 2019. Protože východní část dánské elektrizační soustava je provozována na stejné frekvenci jako soustava Německa, soustavy nejsou synchronní, a při přenosu elektřiny tak musí dojít k synchronizaci. To je zajištěno usměrněním střídavého proudu na stejnosměrný a jeho následným rozstřídáním.

Problém s termíny mají i jiné obdobné projekty. Kromě známého propojení severu Německa s Bavorskem, bylo minulý měsíc oznámeno zpoždění výstavby 700MW vedení mezi Dánskem a Nizozemskem, jehož spuštění bylo odloženo o 5 měsíců kvůli problémům s kabely.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.