Domů
Rychlé zprávy
Vláda Velké Británie zrevidovala své cíle pro obnovitelná paliva do roku 2020

Vláda Velké Británie zrevidovala své cíle pro obnovitelná paliva do roku 2020

Vláda Velké Británie oznámila navýšení cíle pro využívání obnovitelných paliv v odvětví dopravy. Cíl pro rok 2020 je téměř 10 %. Britský průmysl tyto nové cíle vítá.

Vláda Velké Británie změnila svůj cíl na podíl obnovitelných paliv v benzínu a naftě. Povinnost obnovitelných pohonných hmot (RTFO – Renewable Transport Fuels Obligation) byla pozměněna tak, aby podíl obnovitelných paliv byl 9,7 % do roku 2020 a 12,4 % do roku 2032. To je nárůst o 4,75 % oproti původním plánům.

Očekává se, že nové cíle povedou k dosažení podílu 5 až 6 % obnovitelných paliv v celkovém palivovém mixu v dopravě.

Podíl plodin pro výrobu biometanu bude stanoven na 4 % v roce 2018. Do roku 2026 má klesnout na 3 % a v roce 2032 by měl klesnout k 2 %.

„Při pohledu do budoucna je jasné, že palivo s nízkými emisemi oxidu uhličitého má další potenciál přinést ekonomické benefity a snížit celkové emise oxidu uhličitého. Je tomu tak proto, že britský průmysl vyvíjí palivo vyrobené z odpadů a zbytků. Tato pokročilá biopaliva by mohla nabídnout významné úspory oxidu uhličitého bez obav o udržitelnost těch, které pocházejí z plodin. Díky využívání moderních zpracovatelských technologií jsou tato paliva využitelná pro zásobování letecké dopravy a nákladní dopravy při současném snižování oxidu uhličitého,“ uvedl britský ministr dopravy John Hayes.

Zatímco nové cíle vítá britský průmysl, obavy z narušení růstu počtu pracovních míst v odvětví biopaliv zůstávají.

Komentáře

(1)

Martin Hájek

19. září 2017, 00:12

No možná by bylo zajímavé, kdybychom se dozvěděli, z čeho tedy vlastně Británie hodlá ty úžasné obnovitelné pohonné hmoty vyrábět. Neurčité povídačky o "odpadech a zbytcích" jsou možná dobré pro novinový článek, ale na tomto serveru bych si představoval pohled trochu více "pod pokličku".

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.