Vláda Velké Británie zrevidovala své cíle pro obnovitelná paliva do roku 2020

DomůRychlé zprávyVláda Velké Británie zrevidovala své cíle pro obnovitelná paliva do roku 2020

Vláda Velké Británie oznámila navýšení cíle pro využívání obnovitelných paliv v odvětví dopravy. Cíl pro rok 2020 je téměř 10 %. Britský průmysl tyto nové cíle vítá.

Vláda Velké Británie změnila svůj cíl na podíl obnovitelných paliv v benzínu a naftě. Povinnost obnovitelných pohonných hmot (RTFO – Renewable Transport Fuels Obligation) byla pozměněna tak, aby podíl obnovitelných paliv byl 9,7 % do roku 2020 a 12,4 % do roku 2032. To je nárůst o 4,75 % oproti původním plánům.

Očekává se, že nové cíle povedou k dosažení podílu 5 až 6 % obnovitelných paliv v celkovém palivovém mixu v dopravě.

Podíl plodin pro výrobu biometanu bude stanoven na 4 % v roce 2018. Do roku 2026 má klesnout na 3 % a v roce 2032 by měl klesnout k 2 %.

„Při pohledu do budoucna je jasné, že palivo s nízkými emisemi oxidu uhličitého má další potenciál přinést ekonomické benefity a snížit celkové emise oxidu uhličitého. Je tomu tak proto, že britský průmysl vyvíjí palivo vyrobené z odpadů a zbytků. Tato pokročilá biopaliva by mohla nabídnout významné úspory oxidu uhličitého bez obav o udržitelnost těch, které pocházejí z plodin. Díky využívání moderních zpracovatelských technologií jsou tato paliva využitelná pro zásobování letecké dopravy a nákladní dopravy při současném snižování oxidu uhličitého,“ uvedl britský ministr dopravy John Hayes.

Zatímco nové cíle vítá britský průmysl, obavy z narušení růstu počtu pracovních míst v odvětví biopaliv zůstávají.

Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují