Domů
Společnosti ve světě
Spojení Siemens a Gamesy ohrožuje plány Arevy

Spojení Siemens a Gamesy ohrožuje plány Arevy

Spojení Siemens s Gamesou by mohlo podle zahraničního serveru Reuters ohrozit plány Arevy na výstavbu továrny na větrné turbíny ve Francii. Siemens v současné době buduje továrny na díly pro větrné turbíny v Německu a Velké Británii. Výrobu rozšíří také do Maroka.

Plány na spojení větrných aktiv Siemens a Gamesy, o kterých se začalo spekulovat v lednu letošního roku, by mohly podle Reuters ohrozit dva francouzské plánované offshore větrné parky s celkovým instalovaným výkonem 1 500 MW, které mají být postaveny společným podnikem Gamesy a Arevy nazvaným Adwen.

Pro oba zmíněné větrné parky má podle uzavřených kotraktů dodat větrné turbíny Areva. Té se však pouze kvůli dvěma větrným parkům nevyplatí budovat továrnu na výrobu větrných turbín. Siemens navíc podle Reuters technologii Arevy nepotřebuje, jelikož vyvíjí svoje vlastní velké turbíny pro offshore větrné parky.

Siemens bude lopatky pro větrné elektrárny vyrábět také v Maroku

Siemens investoval do továren na offshore větrné elektrárny v minulosti nemalé finanční prostředky. Nový závod na výrobu gondol je ve výstavbě v německém přístavním městě Cuxhavenu, továrna na lopatky pro offshore turbíny je v britském Hullu. Investice do těchto továren přišly na více než 500 milionů eur.

Pokud jde o onshore větrné turbíny, Siemens se chystá rozšířit výrobu do Maroka. Společnost uzavřela dohodu s marockou vládou, na jejímž základě má vyrůst továrna na výrobu lopatek pro onshore větrné turbíny. Investiční náklady na tento projekt přesáhnou 100 milionů eur.

Zdroj úvodní fotografie: www.gamesacorp.com

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.