Domů
Společnosti ve světě
Spojení Siemens a Gamesy ohrožuje plány Arevy

Spojení Siemens a Gamesy ohrožuje plány Arevy

Spojení Siemens s Gamesou by mohlo podle zahraničního serveru Reuters ohrozit plány Arevy na výstavbu továrny na větrné turbíny ve Francii. Siemens v současné době buduje továrny na díly pro větrné turbíny v Německu a Velké Británii. Výrobu rozšíří také do Maroka.

Plány na spojení větrných aktiv Siemens a Gamesy, o kterých se začalo spekulovat v lednu letošního roku, by mohly podle Reuters ohrozit dva francouzské plánované offshore větrné parky s celkovým instalovaným výkonem 1 500 MW, které mají být postaveny společným podnikem Gamesy a Arevy nazvaným Adwen.

Pro oba zmíněné větrné parky má podle uzavřených kotraktů dodat větrné turbíny Areva. Té se však pouze kvůli dvěma větrným parkům nevyplatí budovat továrnu na výrobu větrných turbín. Siemens navíc podle Reuters technologii Arevy nepotřebuje, jelikož vyvíjí svoje vlastní velké turbíny pro offshore větrné parky.

Siemens bude lopatky pro větrné elektrárny vyrábět také v Maroku

Siemens investoval do továren na offshore větrné elektrárny v minulosti nemalé finanční prostředky. Nový závod na výrobu gondol je ve výstavbě v německém přístavním městě Cuxhavenu, továrna na lopatky pro offshore turbíny je v britském Hullu. Investice do těchto továren přišly na více než 500 milionů eur.

Pokud jde o onshore větrné turbíny, Siemens se chystá rozšířit výrobu do Maroka. Společnost uzavřela dohodu s marockou vládou, na jejímž základě má vyrůst továrna na výrobu lopatek pro onshore větrné turbíny. Investiční náklady na tento projekt přesáhnou 100 milionů eur.

Zdroj úvodní fotografie: www.gamesacorp.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.