Domů
Společnosti ve světě
Tesla S a útok hackerů? Pouze mnoho povyku pro nic...

Tesla S a útok hackerů? Pouze mnoho povyku pro nic...

Médii tento týden proběhly zprávy o hackerském útoku na již téměř kultovní elektromobil Tesla S.

V současnosti je již k dispozici rozbor této události a vězte, že titulky článků situaci zveličovaly a že vržení negativního stínu na Tesla Motors je pravděpodobně jedinou hrozbou této události.

Bylo by naivní si myslet, že společnost sídlící v Silicon Valley by nějakým zásadním způsobem podcenila příkladné zabezpečení svéhu software a zanechala příliš mnoho děr pro případné útoky hackerů.

„Hackeři“ se museli fyzicky dostat do auomobilu

Co se tedy stalo? Skutečnost je taková, že „hackeři“ se nejprve museli fyzicky dostat do automobilu. Následně museli zavést ethernetovou přípojku (kabel) mezi autem a svým hackerským náčiním. Až poté byli schopni automobil ovládat, dá-li se vůbec mluvit o ovládání.

A čeho tedy „hackeři“ dosáhli? Po výše zmíněných úkonech byli schopni zobrazovat chybnou hodnotu rychlosti na tachometru, ovládat stahování oken a třešničkou na dortu bylo ovládání zámku dveří. Dále bylo možno při rychlosti 8 km/h a nižší zastavit vůz a vypnout motor. Při rychlosti vyšší dosáhli maximálně vypnutí obrazovek. Nedošlo tudíž k ničemu, co by jakkoliv narušovalo bezpečné ovládání vozu.

Tvůrci softwaru ihned zareagovali

I přes nevinnost těchto chyb v zabezpečení musíme kriticky přiznat, že hackeři skutečně našli slabinu systému. Reakce Tesly byla taková, že chyba byla okamžitě odstraněna a byl automaticky proveden update všech vozů.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se