Domů
Společnosti
RWE do září díky uhelným aktivitám zvýšila hrubý provozní zisk o šest procent
Zdroj: RWE

RWE do září díky uhelným aktivitám zvýšila hrubý provozní zisk o šest procent

Společnost RWE, která je největším producentem elektřiny v Německu, zvýšila za devět měsíců letošního roku očištěný zisk před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) o šest procent na 2,4 miliardy eur (60,5 miliardy Kč). Firma dnes uvedla, že hospodaření podpořily aktivity s uhlím.

RWE se po reorganizaci německého energetického sektoru stala jedním z předních evropských hráčů v odvětví obnovitelných zdrojů. Nadále však provozuje také uhelné a jaderné elektrárny, které se v rámci přechodu k čistější výrobě elektřiny postupně vyřazují z provozu. Zisk jaderné a uhelné divize se od začátku roku téměř zdvojnásobil.

Firma uvedla, že je na cestě ke splnění svého cíle, a to rozšířit do roku 2022 kapacitu výroby takzvané zelené elektřiny na více než 13 gigawatt (GW). V současnosti má ve výstavbě elektrárny o kapacitě 3,8 GW.

Očištěný EBITDA, což je ukazatel hrubého provozního zisku, v divizi solární a větrné elektřiny se za devět měsíců snížil o 38 procent. Příčinou je nižší produkce elektřiny z větru a také mrazy v Texasu.

RWE potvrdila výhled na letošní rok. Očištěný EBITDA odhaduje v rozmezí od tří do 3,4 miliardy eur. Dividendu plánuje 0,9 eura na akcii, uvedla agentura Reuters.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.