Domů
Společnosti ve světě
Tesla X bude nejsvižnějším SUV v historii

Tesla X bude nejsvižnějším SUV v historii

Při nedávném úniku informací ohledně modelu X Tesla opět šokovala akcelerací. Všichni čekali skvělé výkony, ale sprint na stovku za 3,8 sekundy u běžného modelu Tesla Model X P90D a neuvěřitelných 3,2 sekundy v případě nabroušené verze Ludicrous čekal málokdo. 

Tyto hodnoty činí z modelu X jedno z nejsvižnějších aut v historii. Jednoznačné prvenství však patří vozu v kategorii SUV. Pro zajímavost uveďme, že na místě druhém se umístil ani ne měsíc starý Grand Cherokee SRT Trackhawk se zrychlením 3,5 s, následovaný běžnou Teslou X a vrcholnými motorizacemi vozů Porsche Cayenne a BMW X5. Zbylá konkurence značně zaostává.

Skutečnost, že Tesla drtí svými starty konkurenci na všech frontách i reálně, je podpořena skutečností, že Tesla Model S P85D má zrychlení 3,1 s, což ji řadí mezi 30 nejrychlejších vyráběných automobilů v historii. Do tohoto seznamu patří samozřejmě i verze Ludicrous s hodnotou 2,8 s. Model X se mezi nejrychlejší auta vejde také.

Velmi slušné jsou i další parametry vozu

Zmiňme však ještě další technické údaje. Dojezdová vzdálenost Tesly X by měla být 400 kilometrů a maximální rychlost by se měla zastavit na hodnotě 250km/h.

Při pohledu na zmíněné parametry se mnoho budoucích majitelů tohoto modelu zajisté nemůže dočkat, až Tesla spustí samotnou dodávku vozů. Podle informací z posledního dopisu akcionářům by se tak mohlo stát ještě tento měsíc.

Zdroj úvodní fotografie: www.teslamotors.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.