Domů
Trh s elektřinou
RWE díky zlepšené ekonomice provozu znovu spustila další plynové zdroje

RWE díky zlepšené ekonomice provozu znovu spustila další plynové zdroje

Německá společnost RWE rozhodla o znovuspuštění dvou 200MW spalovacích turbín německé paroplynové elektrárny Weisweiler pro nadcházející zimu díky zlepšené ekonomice provozu a šanci na vyšší využití výkonu v případě nízké výroby německých větrných elektráren. RWE již v září obnovila provoz 355MW turbíny v německé paroplynové elektrárně Gersteinwerk G.

RWE podle informací zveřejněných na svém webu ve středu 8. listopadu znovu spustila dvě 200MW spalovací turbíny v paroplynové elektrárně Weisweiler.

Znovu spuštění dříve zakonzervovaných plynových zdrojů je dle dřívějšího vyjádření společnosti důsledkem zlepšené ekonomiky provozu plynových zdrojů a očekávaného zhoršení ekonomiky provozu černouhelných zdrojů.

V září RWE znovu spustila 355MW spalovací turbínu paroplynové elektrárny Gersteinwerk G pro dodávky flexibilního výkonu. Její provoz je prozatím naplánován do konce března příštího roku.

V srpnu dále společnost rozhodla o odložení plánovaného zakonzervování 430MW nizozemské paroplynové elektrárny Moerdijk II o jeden rok na konec prvního čtvrtletí roku 2019.

Pokud jde o aktuální využití německých plynových zdrojů, v listopadu prozatím příliš využívány nebyly. Celkový instalovaný výkon blížící se 30 GW byl v listopadu využit maximálně ze zhruba 21 %, a to ve středu 8. listopadu. Na celkové výrobě elektřiny v Německu se elektrárny spalující zemní plyn v prvních 12 dnech tohoto měsíce podílely necelými 5 %.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.