Domů
Čistá mobilita
Carsharing výhradně s elektromobily? Volkswagen spustí „We Share“
Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Carsharing výhradně s elektromobily? Volkswagen spustí „We Share“

Automobilka Volkswagen spustí čistě elektrický carsharing pod značkou „We Share“. Jako první bude služba dostupná v Berlíně s dvěma tisícovkami elektromobilů Volkswagen e-up! a e-Golf. Postupně automobilka plánuje vozový park obměňovat novými modely a svou působnost rozšířit do dalších velkých měst v Evropě a Severní Americe. We Share bude první službou z nové platformy Volkswagen We, do které automobilka plánuje investovat přes 3,5 miliardy EUR.

Německá automobilka Volkswagen oznámila, že v druhém čtvrtletí 2019 spustí carsharing s elektromobily s názvem „We Share“. Celkem 1500 elektromobilů e-Golf bude ihned po zavedení služby dostupných v německém hlavním městě. K těmto automobilům se později přidá dalších 500 menších Volkswagenů e-up!.

„Chceme motivovat mladé městské uživatele, aby se oddali elektromobilitě. Obyvatelé Berlína budou první, kdo bude moci využít elektrizující zážitek z našeho We Share carsharingu,“ uvedl Jürgen Stackmann ze společnosti Volkswagen.

Služba We Share by měla být první z řady služeb nové digitální platformy „Volkswagen We,“ na kterou automobilka vynaloží do roku 2025 přes 3,5 miliardy EUR. Platforma má pomocí cloudu propojovat automobily se zákazníkem a službami. Uživatel We Share si tak na cloudu bude moci načíst informace o absolvovaných jízdách.

Rozvoj elektromobility

Automobilka se po aféře Dieselgate snaží co nejvíce zlepšit svoji ekologickou image a pracuje na rozvoji svých elektromobilů. Minulý rok se nechala slyšet, že v rámci koncernu bude do roku 2025 nabízet 80 elektrických modelů. V květnu 2018 pak automobilka objednala komponenty pro elektromobily v hodnotě 48 miliard dolarů.

Sdílení aut se v posledních letech stalo významnou službou automobilek, které předpovídají, že mladší zákazníci, zejména žijící ve městech, nemají zájem o velké výdaje za pořízení nového vozu. Po Berlíně proto Volkswagen plánuje, že svoji službu We Share od roku 2020 rozšíří i do dalších evropských a severoamerických měst s více než milionem obyvatel.

„Perspektiva poskytování vozidel na vyžádání je velmi dobrá. Nejkonzervativnější prognózy pro Evropu předpovídají roční růst o 15 procent. Budeme pokračovat v rozvoji tohoto trhu a zpřístupnění této formy mobility ještě širší skupině uživatelů,“ řekl Philipp Reth, ředitel dceřiné společnosti Volkswagen UMI Urban Mobility International.

Zdroj úvodní fotografie: Volkswagen

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Petr AI
28. srpen 2018, 11:54

No a dalším krokem je, že si auto nevyzvednu a nepůjčím, ale samo přijede a odveze mě tam kam potřebuji. Protože VW není tak daleko s autonomní jízdou, tak to nebude on , ale google.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se