Uniper vrací na trh německou plynovou elektrárnu Irsching po více než 7 letech

DomůElektrárny v EvropěUniper vrací na trh německou plynovou elektrárnu Irsching po více než 7 letech

Uniper obnoví provoz své plynové elektrárny Irsching o výkonu 1,4 GW, která nebyla na trhu provozována od roku 2013. Kvůli nízkým cenám plynu a vysokým cenám povolenek dává její opětovný provoz ekonomický smysl.

Od 1.10. se na německý trh vrátila paroplynová elektrárna Irsching o instalovaném výkonu 1,4 GW. Elektrárna se skládá ze dvou bloků, které byly uvedeny do provozu v roce 2010 resp. v roce 2011. Již od roku 2013 oba bloky nefigurovaly na trhu a byly využívány pouze pro stabilizaci německé přenosové soustavy poté, co německý síťový regulátor neumožnil jejich kompletní odstavení.

Uniper letos neprodloužil smlouvu s provozovatelem přenosové soustavy (PPS) na příští rok a místo toho využil opci, která mu umožňuje elektrárnu opět provozovat na trhu.

“Z důvodu odklonu od výroby elektřiny z uhlí a jádra budeme v budoucnu potřebovat dostatek energie ze stabilních zdrojů,” uvedl ministr průmyslu a energetiky spolkové země Bavorsko, Hubert Aiwanger.

Bavorský ministr zároveň volá po koordinaci pro investice do podobných zdrojů na úrovni celého Německa.

Aby byla zajištěna stabilita přenosové soustavy na jihu Německa po roce 2022, kdy budou odpojeny od sítě jaderné elektrárny v regionu, vypsali němečtí PPS výběrové řízení na plynové elektrárny.  Uniper tak jako vítěz tohoto tendru postaví další blok elektrárny Irsching o výkonu 300 MW.

Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují