Domů
Elektromobilita
Slovenská továrna na baterie pro elektromobily získala dotaci 5 mil. eur
Elektromobily. Zdroj: https://www.flickr.com/photos/wahousegop/

Slovenská továrna na baterie pro elektromobily získala dotaci 5 mil. eur

Očekávaná obrovská výrobní linka na Slovensku získala dotaci 5 milionů eur od tamní vlády. Výrobní linka by měla začít vyrábět baterie pro elektromobily již příští rok a do roku 2024 by měla vyrobit baterie pro až 240 000 elektromobilů.

Dotace od slovenské vlády ve výši 5 milionů eur (zhruba 127 milionů korun), jak informoval internetový portál Power Engineering International, přispěla na první fázi získávání finančních prostředků ve výši 100 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun). Tato investice má zajistit výstavbu továrny na baterie s nejnovější technologií a potenciálem poskytnout do roku 2024 až 240 000 elektromobilům nejmodernější baterie.

Počáteční výrobní kapacita 100 MWh/rok

Konstrukce první fáze výrobní linky, která bude mít kapacitu pro výrobu 1500 baterií ročně, což je zhruba 100 MWh/rok, by měla začít již tento rok. První baterie by se potom měly vyrobit do konce příštího roku.

„Inobat Auto je připraveno řešit některé z největších výzev, kterým čelí průmysl s elektromobily. Až se příští měsíc uzavře druhé investiční kolo, budeme moci využít naše nejmodernější technologie na výrobu baterií, které významně zkrátí dobu nabíjení a prodlouží životnost baterií u elektromobilů,“ komentoval situaci Marián Boček, spoluzakladatel InoBat Auto.

Evropa chce dopředu

Dotace od slovenské vlády pouze podtrhuje místní touhu stát se lídrem v technologických inovacích a výrobě baterií v době, kdy se evropské společnosti snaží dostihnout asijskou konkurenci, která v současné době dominuje na tomto trhu.

U Evropy se předpovídá, že je zhruba 5 let pozadu za Asií v technologii pro baterie navzdory předpokladům, že se stane druhým největším trhem pro baterie pro elektromobily na světě.

Společnost InoBat Auto je podpořena silným konsorciem investorů a technologických společností včetně hlavního investora, IMP Group, a americké energeticko-technologické firmy Wildcat Discovery Technologies.

Autor úvodní fotografie: wahousegop na www.flickr.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.