Domů
Akumulace energie
Baterie od Tesly budou možná použity pro největší bateriové úložiště u offshore VTE
První americká offshore větrná elektrárna Block Island. Zdroj: Deepwater Wind

Baterie od Tesly budou možná použity pro největší bateriové úložiště u offshore VTE

Deepwater Wind LLC se chce spojit s Teslou a vyhrát poptávku po čisté energii. Projekt by měl obsahovat větrnou farmu u pobřeží amerického státu Massachusetts o výkonu 144 MW a bateriové úložiště o výkonu 40 MW. Projekt by měl být využívám pro vytížené večerní hodiny během zimních měsíců.

Společnost Deepwater Wind LLC, která se zabývá projekty v oblasti větrné energie, informovala o svém záměru spojit se s Teslou, aby využila její baterie pro offshore projekt větrné farmy u břehu amerického státu Massachusetts. Navrhovaný projekt je součástí nabídky na dodávku čisté elektřiny z moře a v případě realizace by měl být v provozu o roku 2023.

Offshore větrná farma s bateriemi

Projekt by měl mít výkon 144 MW a hlavním účelem nabídky by bylo skladování elektřiny během nočních hodin a poté dodávka do sítě dle potřeby. Výkon bateriového úložiště by měl být 40 MW. Jednalo by se tak zdaleka o největší bateriové úložiště pro offshore větrné projekty. Pro srovnání, Dong Energy plánuje dokončit letos podobný projekt s bateriovým úložištěm o výkonu 2 MW a Statoil o výkonu 1 MW.

Nabídka od společnosti Deepwater přišla jako odpověď  na poptávku od místního provozovatele sítě. National Grid Plc spolu s Eversource Energy poptávají zhruba 9,5 TWh čisté elektřiny ročně. Kontrakt, kterého se můžou zúčastnit pouze obnovitelné zdroje či jiné zdroje čisté energie, požaduje dodávku elektřiny do sítě především během pozdních zimních večerů a pozdního odpoledne.

Toto je zásadní rozdíl oproti evropskému trhu, kde nejčastějším požadavkem je regulace sítě. Požadavek je především reakcí na extrémně nízké teploty v zimě 2014, kdy celý systém byl velice vytížen.

„Tyto hodiny jsou velice cenné pro síť,“ sdělil výkonný ředitel společnosti Deepwater Jeff Grybowski. „Baterie zajistí, že toho budeme schopni.“

Stát Massachusetts zadá smlouvu v prosinci a předpokládá se, že všechny nabídky zveřejní tento týden. Společnost Deepwater, která postavila první offshore větrnou farmu u pobřeží Rhode Island, také plánuje zúčastnit se soutěže, která je výhradně zaměřena na developery offshore větrné energie. Soutěž opět pořádá stát Massachusetts.

Zdroj úvodní fotografie: Deepwater Wind

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.