Solární sektor na Iberském poloostrově doufá, že s novou vládou dojde ke změně postoje k obnovitelným zdrojům (OZE). Ministryně životního prostředí chce v rámci EU ambicióznější cíle pro OZE.

Španělská fotovoltaická asociace (UNEF) věří, že po svržení vlády Mariana Rajoye dodrží ministerstvo slovo a pomůže odstranit administrativní a ekonomické překážky, hlavně pro malé fotovoltaické elektrárny na rodinných domech.

UNEF vidí pozitivně změnu postoje vlády prostřednictvím ministryně pro životní prostředí Teresy Ribery. Prvním krokem, který by podle UNEF mělo ministerstvo během příštích měsíců podniknout, je spuštění energetické transformace tak, aby došlo k plnění cílů stanovených Pařížskou dohodou.

Ministryně ve středu na setkání ministrů ohledně nových cílů podílů OZE prohlásila, že Španělsko otáčí zpět směrem k podpoře OZE a chce být lídrem v sektoru. Teresa Ribery také podporuje ambicióznější cíle na OZE pro rok 2030.

„Nejdůležitější sdělení je toto: Španělsko je zpět. Španělsko je klíčový hráč na evropském poli a je na vzestupu. Rozumějte, že v tomto komplexním a  vzájemně propojeném světě, ve kterém žijeme, je základem budovat důvěru mezi jeho obyvateli, a to i mimo hranice evropského ekonomického a environmentálního modelu 21. století.“ Teresa Ribery, španělská ministryně životního prostředí

Také vzkázala, že nová vláda Pedra Sanchéze je proevropská a chce přispět svým dílem. Ribery je první mistryní nové vlády Pedra Sanchéze, která se zúčastnila rady EU. Rovnou prohlásila, že 27% cíl pro obnovitelné zdroje do roku 2030 je nedostatečný a raději by viděla nastavení cíle na hodnotu 35 %.

UNEF doufá, že splní své vize a dojde k podpoře výroby OZE pro vlastní spotřebu, zjednodušení administrativy a ochraně právní jistoty, aby nedocházelo k retrospektivním zásahům a také splnění cílů OZE pro rok 2030.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *