Domů
Společnosti ve světě
Nový Nissan Leaf nabídne volitelnou kapacitu baterie

Nový Nissan Leaf nabídne volitelnou kapacitu baterie

Nissan Leaf pro rok 2016 bude oproti modelu současnému přímo nabit vyplešeními a novinkami. Jednou z nich bude i možnost volby kapacity akumulátoru, tedy maximální dojezdové vzdálenosti. Tato skutečnost pozornosti konkurence dozajista neunikne.

Datum uvedení modelu na trh, stejně tak jako jeho konečná cena, zatím nejsou známy. Nicméně již v současnosti jsou známy střípky novinek, na které se poteciální zájemci mohou těšit.

Změny modelu Leaf pro rok 2016

Ačkoliv Nissan nabízí mnoho zajímavého, je zde přeci jen jedna věc, která vyčnívá nad ostatními, a to nejen v rámci tohoto modelu. Na mysli samozřejmě máme baterii automobilu. Model roku 2016 totiž umožní vybrat si ze dvou různých baterií, které se liší svou kapacitou.

Základní model bude disponovat stejnou baterií jako ten současný s odhadovanou dojezdovou vzdáleností 135 kilometrů. Náročnější zákazníci budou mít k dispozici baterii s kapacitou přibližně o čtvrtinu větší a dojezd by v tomto případě mohl atakovat hranici 180 kilometrů.

Nissan udělal velký krok kupředu, kdy stahuje náskok Tesly S, která se však stále drží ve vedení. Pomyslným esem v rukávu může být u Nissanu Leaf především cena, o které lze již nyní s jistotou tvrdit, že bude v porovnání s Teslou nesrovnatelně nižší.

Úvodní fotografie převzata ze serveru solarmaxtech.com.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se