Domů
Společnosti ve světě
Tesla jedná o výstavbě Gigafactory 2 v Německu

Tesla jedná o výstavbě Gigafactory 2 v Německu

Druhá továrna společnosti Tesla by podle posledních informací německého vicekancléře a ministra hospodářství a energetiky Sigmara Gabriela mohla vyrůst v sousedním Německu. Sám Elon Musk, výkonný ředitel společnosti Tesla, mluvil o továrně v Nevadě jako o Gigafactory 1, čímž naznačil možnost vzniku další továrny. 

Sigmar Gabriel během svého proslovu v továrně automobilky Mercedes-Benz v německém Rastattu naznačil, že představitelé Německa jsou v kontaktu s Elonem Muskem ohledně možnosti výstavby továrny na baterie v Německu. Dále uvedl, že Tesla zřejmě hledá partnera, který by výstavbu další továrny podpořil i finančně.

Prodeje Tesly v Evropě překonaly Ameriku

Investice Tesly do produkce v Evropě by nebyla překvapivá, jelikož Evropa je nyní pro Teslu větším trhem než Severní Amerika. Německo sice pro Teslu v současné době není klíčovým odbytištěm pro její produkty, nicméně prodeje modelu S v zemi meziročně stouply o 104 % a vyhlídka velkých investic by mohla vnímání obyvatel Německa pozitivně ovlivnit.

V současnosti německému trhu jednoznačně dominují tamější automobilky. Tesla rovněž vnímá Německo, vzhledem k jeho současnému směřování, jako velmi důležitý trh v oblasti energetiky a obnovitelných zdrojů.

Minulý měsíc již Tesla přestěhovala část své produkce v oblasti energetiky do Gigafactory v Nevadě, která stále nabízí dostatek místa k růstu. Současná struktura rozjíždějící se továrny představuje asi 14 % celkové zástavby, na které je plánována výrobní kapacita 50 GWh ročně.

Sigmar Gabriel zatím neupřesnil časové plány spolupráce, dá se tudíž předpokládat, že vyjednávání obou stran je zatím ve svých počátcích.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se