Domů
Energetika v zahraničí
Statkraft se akvizicí Solarcentury stal největším solárním developerem v Evropě

Statkraft se akvizicí Solarcentury stal největším solárním developerem v Evropě

Největší evropský producent  obnovitelné energie Statkraft podepsal dohodu o akvizici solárního průkopníka Solarcentury. Tato akvizice udělá ze Statkraftu největšího developera solárních elektráren v Evropě s potenciálem stát se světovým lídrem.

Statkraft získal 100 procent akcií společnosti Solarcentury Holdings a jejích dceřiných společností. Zároveň získal přístup k portfoliu 6 GW projektů v Evropě a v Jižní Americe, které má Solarcentury v přípravné a výstavbové fázi. V kombinaci s aktuálním projektovým portfoliem společnosti se Statkraft stává předním developerem na evropském solárním trhu.

Současné projekty Solarcentury pokrývají mnoho rychle rostoucích trhů včetně Španělska, Nizozemska, Velké Británie, Francie, Řecka, Itálie a Chile. Od doby, kdy společnost v roce 2013 změnila svou strategii, vybudovala v 7 zemích 40 projektů o celkovém instalovaném výkonu 1 200 MWp a to často bez dotační podpory. V minulosti společnost také nabízela britským domácnostem bateriové systémy ve spolupráci s IKEOU.

„Tato akvizice je v souladu s naší strategií rozvíjet se jako developer větrné a solární energie a stát se celosvětově jednou z předních společností v oblasti obnovitelné energie. Stejně jako se vodní a solární energie navzájem doplňují, tak i Statkraft a Solarcentury se k sobě výborně hodí z hlediska účelu i lidí. Spojení sil urychlí náš růst a bude i nadále pohánět energetickou transformaci kupředu“, řekl generální ředitel společnosti Statkraft Christian Rynning-Tønnesen.

Statkraft si již dříve stanovil za cíl vybudovat celosvětově nejméně 8 GW instalovaného výkonu větrných a solárních elektráren do roku 2025. Za posledních deset let se instalovaný výkon solární zdrojů zvýšil 27krát a očekává se, že do roku 2035 se sluneční energie stane největším zdrojem elektřiny na světě.

Statkraft předpokládá, že podle jeho nízko-emisního scénáře bude v roce 2050 až 38 procent celosvětové výroby energie pocházet se solárních elektráren.

Zdroj úvodní fotografie: Solarcentury 

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.