Domů
Čistá mobilita
Iberdrola, Seat a Volkswagen Spain spojí síly při rozvoji udržitelné mobility ve Španělsku

Iberdrola, Seat a Volkswagen Spain spojí síly při rozvoji udržitelné mobility ve Španělsku

Iberdrola, Seat a Volkswagen Group Spain Distribution (VGSD) podepsali strategickou dohodu s cílem společné podpory elektromobility a obnovitelných zdrojů ve Španělsku. Dohoda vychází ze společné vize obou společností o vytvoření koordinovaného postupu při zavádění elektromobility zahrnující spojenectví mezi hlavními aktéry a z příležitosti k vytvoření průmyslového, obchodního a inovačního ekosystému, který umožní Španělsku udržet si přední postavení v automobilovém průmyslu a vést rozvoj udržitelné mobility v Evropě.

Součástí dohody má být především podpora výstavby veřejné sítě dobíjecích stanic pro elektrická auta, začlenění nabíjecí infrastruktury Iberdroly do navigací aut koncernu a hledání komerčního využití nabíjecích řešení. Vybudování infrastruktury dobíjecích stanic označily obě strany jako klíčový základ ke zvyšování využití elektromobility v zemi.

Dohoda dále podněcuje k 100% využití energie z obnovitelných zdrojů pro celý dodavatelský řetězec elektromobilů včetně dealerské sítě prodejců. A to jak pokrytím vlastní spotřeby energie výrobou z obnovitelných zdrojů, tak podporou inovací a projektů s cílem snížení emisí uhlíku.

150 tisíc dobíjecích stanic do 5 let

Iberdrola v rámci svých plánů pro udržitelnou mobilitu plánuje instalaci 150 tisíců nových dobíjecích stanic v celkové hodnotě 150 milionů EUR v příštích pěti letech. V rámci SEAT závodu Martorell, který se nachází nedaleko od Barcelony, již stihla nainstalovat 140 nových dobíjecích stanic. Při zavádění nabíjecích stanic na dálnicích a tranzitních koridorech budou upřednostňovány ultrarychlé (350 kW), superrychlé (150 kW) a rychlé (50 kW) nabíječky.

Strategie Seatu se také značně zaměřuje na elektromobilitu, k elektrické verzi Seatu Mii plánuje pět nových elektrických a hybridních modelů. Celkově plánuje koncern VW uvést 8 čistě elektrických a 4 hybridní modely v příštích 18 měsících.

Generální ředitel koncernu Volkswagen Herbert Diess je přesvědčen, že strategická kolaborace pomůže rychlé elektrifikaci španělských silnic.

„Elektromobilita se stále více prosazuje a s ní roste i poptávka po dobíjecích stanicích a elektřině z čistých zdrojů. Nyní, více než kdy jindy, vzniká naléhavá potřeba pro vytvoření integrované evropské struktury nabíjení. Španělsko má v tomto ohledu klíčovou roli a skupina Volkswagen chce podpořit elektrickou bezemisní mobilitu na španělském trhu. Iberdrola je pro nás strategickým partnerem, zejména pokud jde o rozšíření stanic rychlého nabíjení. K tomu také Iberdrola rychle postupuje s výrobou energie s nulovým CO2 a nyní ve Španělsku vyrábí přibližně 90 % své energie z obnovitelných zdrojů,“ uvedl Diess.

Cílem tohoto spojení je dosáhnout plánovaných cílů všech zúčastněných stran na poli elektromobility a plnění závazků společnosti Iberdola, která nyní provozuje portfolio obnovitelných zdrojů s instalovaným výkonem 5,1 GW a do roku 2030 plánuje instalaci dalších 10 GW.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.