Obyvatelé Spojeného království se kvůli koronaviru více zajímají o elektromobily

DomůElektromobilitaObyvatelé Spojeného království se kvůli koronaviru více zajímají o elektromobily

Současná pandemie onemocnění COVID-19 vyvolaného koronavirem má nečekané dopady v elektromobilitě. Podstatně více obyvatel Spojeného království je nyní nakloněno vlastnění elektromobilu. Důvodem je především viditelné zlepšení ovzduší při současné krizi.

Karanténa a další opatření přijatá ve spojitosti s pandemií onemocnění COVID-19 mají velký pozitivní důsledek na lidské chápání enviromentálních problémů. Tento fakt vychází z průzkumu společnosti Venson Automotive Solutions, o kterém informoval zpravodajský portál Daily Record. Kvůli koronaviru se dramaticky snížila obecně dopravní vytíženost všeho druhu – silniční, železniční, námořní i letecká – a tím se i znatelně zlepšila kvalita ovzduší na celé planetě.

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Venson Automotive Solutions na otázku „změnil dopad současné COVID-19 situace Váš přístup ke koupi elektromobilu?“ 45 % dotázaných odpovědělo, že nyní znova zvažuje koupi elektromobilu. U dalších 17 % dotázaných se pouze potvrdilo přesvědčení o zakoupení elektromobilu.

Čistší ovzduší

Z výše zmíněných 45 %, 19 % dotázaných sdělilo, že příští pořizované auto bude elektromobil. Zbylých 26 % potvrdilo, že chtějí koupit elektromobil v příštích pěti letech. Podobný průzkum provedla společnost v loňském červnu, kdy 41 % dotázaných mělo zájem o elektromobil, ale 31 % z nich neplánovalo koupi v příštích 10-15 letech. Z porovnání studií jasně vyplývá, že spotřebitelé jsou nyní mnohem více naklonění k dřívějšímu zakoupení elektromobilu.

„Snižování emisí bylo žhavým tématem a jasným politickým, podnikatelským a osobním cílem již mnoho let. Ale i přesto nárůst majitelů elektromobilů byl pomalý,“ sdělil k výsledkům průzkumu ředitel marketingu společnosti Venson Alison Bell.

Více od vlády a podniků

V průzkumu se také společnost Venson ptala na jiné aspekty elektromobility. Dle výsledků by veřejnost chtěla vidět větší aktivitu od vlády a soukromého sektoru v oblasti elektromobility, až se Spojené království zotaví z epidemie COVID-19.

Z toho 62 % dotázaných by uvítalo další investice do sítě nabíjecích stanic či 38 % by chtělo novou legislativu, která bude podporovat společnosti ke stoprocentnímu přechodu na elektromobily.

Autor úvodní fotografie: Kārlis Dambrāns