Domů
Elektromobilita
Volkswagen již nebude prodávat dieselová auta na americkém trhu

Volkswagen již nebude prodávat dieselová auta na americkém trhu

Volkswagen oznámil, že již nebude prodávat nová dieselová auta v USA. Svoji pozornost německá automobilka upne na elektromobily a sportovní auta. Rozhodnutí přichází po loňském skandálu o podvádění při měření emisí. Volkswagen chce být klíčovým hráčem v USA u elektromobilové revoluce.

Změna priorit na americkém trhu

Dieselová auta tvoří čtvrtinu prodejů německého automobilového giganta na americkém trhu. Za letošní rok se jedná o zhruba 11 000 vozů z celkových 43 000 prodaných. Volkswagen si utrhl mezinárodní ostudu minulý rok poté, co se zjistilo, že některá jeho auta používají speciální software při testování ekologických požadavků. Tento skandál začal v USA a není náhodou, že právě v této zemi již Volkswagen nechce prodávat žádná dieselová auta, jak prohlásil doktor Herbert Diess.

„V tento okamžik předpokládáme, že v USA nenabídneme žádná nová dieselová auta.“ Sdělil německému tisku doktor Herbert Diess, předseda představenstva pro osobní vozy.

Společně s oznámením o zastavení prodeje vozů také společnost prohlásila, že se nyní soustředí na elektromobily a sportovní auta. Za tímto účelem představil Volkswagen nové SUV Atlas vytvořené speciálně pro americký trh. Orientace na elektromobily a sportovní automobily je strategickým cílem pro rok 2025. Volkswagen má v USA vysoké ambice, kromě investic do infrastruktury pro elektromobily chce hrát klíčovou roli v průlomu, který s elektromobily přijde. Jedním z plánů pro rok 2025 je prodat milion elektromobilů ročně.

Skandál giganta

Dle Diesse je americký trh životně důležitý pro obnovení značky, která je zodpovědná za téměř 60 % prodejů německých automobilek za minulý rok. Volkswagen bude i nadále prodávat svoje dieselové vozy na evropském trhu.

VW čelí mnoha žalobám ve spojení s obelháváním emisních testů. Tento týden dokonce starosta Londýna napsal dopis automobilce, aby zcela kompenzovala újmu občanů Londýna dotčených skandálem. Auta údajně přispívají k celkovému špatnému ovzduší v hlavním městě Velké Británie.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.