Domů
Elektromobilita
Volkswagen již nebude prodávat dieselová auta na americkém trhu

Volkswagen již nebude prodávat dieselová auta na americkém trhu

Volkswagen oznámil, že již nebude prodávat nová dieselová auta v USA. Svoji pozornost německá automobilka upne na elektromobily a sportovní auta. Rozhodnutí přichází po loňském skandálu o podvádění při měření emisí. Volkswagen chce být klíčovým hráčem v USA u elektromobilové revoluce.

Změna priorit na americkém trhu

Dieselová auta tvoří čtvrtinu prodejů německého automobilového giganta na americkém trhu. Za letošní rok se jedná o zhruba 11 000 vozů z celkových 43 000 prodaných. Volkswagen si utrhl mezinárodní ostudu minulý rok poté, co se zjistilo, že některá jeho auta používají speciální software při testování ekologických požadavků. Tento skandál začal v USA a není náhodou, že právě v této zemi již Volkswagen nechce prodávat žádná dieselová auta, jak prohlásil doktor Herbert Diess.

„V tento okamžik předpokládáme, že v USA nenabídneme žádná nová dieselová auta.“ Sdělil německému tisku doktor Herbert Diess, předseda představenstva pro osobní vozy.

Společně s oznámením o zastavení prodeje vozů také společnost prohlásila, že se nyní soustředí na elektromobily a sportovní auta. Za tímto účelem představil Volkswagen nové SUV Atlas vytvořené speciálně pro americký trh. Orientace na elektromobily a sportovní automobily je strategickým cílem pro rok 2025. Volkswagen má v USA vysoké ambice, kromě investic do infrastruktury pro elektromobily chce hrát klíčovou roli v průlomu, který s elektromobily přijde. Jedním z plánů pro rok 2025 je prodat milion elektromobilů ročně.

Skandál giganta

Dle Diesse je americký trh životně důležitý pro obnovení značky, která je zodpovědná za téměř 60 % prodejů německých automobilek za minulý rok. Volkswagen bude i nadále prodávat svoje dieselové vozy na evropském trhu.

VW čelí mnoha žalobám ve spojení s obelháváním emisních testů. Tento týden dokonce starosta Londýna napsal dopis automobilce, aby zcela kompenzovala újmu občanů Londýna dotčených skandálem. Auta údajně přispívají k celkovému špatnému ovzduší v hlavním městě Velké Británie.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516