Domů
Emise CO2
USA: Soud bude Obamův plán redukce emisí řešit až na podzim

USA: Soud bude Obamův plán redukce emisí řešit až na podzim

Americký odvolací soud, který se měl 2. června zabývat plánem administrativy Baracka Obamy ohledně redukce emisí skleníkových plynů, bude z rozhodnutí soudu odložen na konec září a návrh plánu bude podroben zkoumání všech soudců. Jde tak o další zdržení velmi ambiciozního plánu na redukci emisí CO2 v energetice a průmyslu.

Americký odvolací soud pro oblast District of Columbia rozhodl odložit přezkum Obamova plánu na redukci emisí skleníkových plynů (Clean Power plan). Plán počítá se snížením emisí o 32 % do roku 2030. Odvolací soud oznámil, že řízení které bylo naplánováno na 2. června odkládá na 27. záři. Jednání navíc bude za účasti kompletní poroty soudců místo původně plánovaných tří.

Podle vyjádření soudu je rozhodnutí o změně založeno na vlastním úsudku odvolacího soudu. Plán administrativy prezidenta Obamy přitom na problémy naráží již od oznámení záměru. V únoru například Nejvyšší soud dočasně plán zablokoval a dnes je tak návrh předložen k soudnímu šetření ve 24 státech USA.

USA patří k největším producentům emisí skleníkových plynů.

Redukce emisí na americký způsob

Clean Power Plan počítá do roku 2030 se snížením emisí skleníkových plynů o 32 % ve srovnání s rokem 2005. Jednotlivé státy zároveň měly možnost se samy rozhodnout jakou cestou budou chtít své emise snižovat. Podle plánu by toto rozhodnutí mělo zároveň vést k 30% nárůstu výroby elektřiny z OZE do roku 2030, kdy by mělo z OZE pocházet 28 % elektřiny. Ve zdůvodnění návrhu se rovněž uvádí, že toto rozhodnutí by mělo průměrné americké rodině ušetřit okolo 85 dolarů na ročním vyúčtování za energie.

Úvodní fotografie: Nick Knupffer

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.