Domů
Emise CO2
USA: Soud bude Obamův plán redukce emisí řešit až na podzim

USA: Soud bude Obamův plán redukce emisí řešit až na podzim

Americký odvolací soud, který se měl 2. června zabývat plánem administrativy Baracka Obamy ohledně redukce emisí skleníkových plynů, bude z rozhodnutí soudu odložen na konec září a návrh plánu bude podroben zkoumání všech soudců. Jde tak o další zdržení velmi ambiciozního plánu na redukci emisí CO2 v energetice a průmyslu.

Americký odvolací soud pro oblast District of Columbia rozhodl odložit přezkum Obamova plánu na redukci emisí skleníkových plynů (Clean Power plan). Plán počítá se snížením emisí o 32 % do roku 2030. Odvolací soud oznámil, že řízení které bylo naplánováno na 2. června odkládá na 27. záři. Jednání navíc bude za účasti kompletní poroty soudců místo původně plánovaných tří.

Podle vyjádření soudu je rozhodnutí o změně založeno na vlastním úsudku odvolacího soudu. Plán administrativy prezidenta Obamy přitom na problémy naráží již od oznámení záměru. V únoru například Nejvyšší soud dočasně plán zablokoval a dnes je tak návrh předložen k soudnímu šetření ve 24 státech USA.

průmyslové emise
USA patří k největším producentům emisí skleníkových plynů.

Redukce emisí na americký způsob

Clean Power Plan počítá do roku 2030 se snížením emisí skleníkových plynů o 32 % ve srovnání s rokem 2005. Jednotlivé státy zároveň měly možnost se samy rozhodnout jakou cestou budou chtít své emise snižovat. Podle plánu by toto rozhodnutí mělo zároveň vést k 30% nárůstu výroby elektřiny z OZE do roku 2030, kdy by mělo z OZE pocházet 28 % elektřiny. Ve zdůvodnění návrhu se rovněž uvádí, že toto rozhodnutí by mělo průměrné americké rodině ušetřit okolo 85 dolarů na ročním vyúčtování za energie.

Úvodní fotografie: Nick Knupffer

Potřebujete být v obraze ohledně emisí?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti emisí a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Česká firma nabízí reaktor měnící odpad na energii i teplo, a bez emisí
23. listopad 2022, 13:25
Máme jedinečnou šanci na rychlé, levné a efektivní snížení emisí skleníkových plynů
23. listopad 2022, 11:00
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se