Domů
Obnovitelné zdroje
Francie podpoří výstavbu čtyř plovoucích větrných elektráren, získala souhlas Evropské komise

Francie podpoří výstavbu čtyř plovoucích větrných elektráren, získala souhlas Evropské komise

Francouzský plán podpořit čtyři demonstrační projekty plovoucích větrných elektráren dostal zelenou od Evropské komise. Podpora projektů podle Komise přispěje k dosažení energetických a klimatických cílů EU, aniž by příliš narušila evropský energetický trh.

Francie plánuje výstavbu čtyř demonstračních projektů, které mají prověřit možnosti využití větrných elektráren na plovoucích platformách, které by měly umožnit využívat větrné elektrárny i v místech, kde je hloubka moře příliš velká pro běžné ukotvení turbíny do mořského dna. Jeden projekt vyroste ve vodách Atlantiku, další 3 elektrárny budou umístěny ve Středozemním moři.

Každou z demonstračních elektráren o plánovaném výkonu 24 MW mají tvořit 3 až 4 větrné turbíny umístěné na plovoucích platformách. Turbíny budou v rámci farmy vzájemně propojeny a s pobřežím budou spojeny podmořským kabelem.

Demonstrační projekty podle komise pomohou s rozvojem nového typu offshore větrných elektráren a Francii přiblíží k dosažení stanovených klimatických a energetických cílů. Plovoucí větrné elektrárny obdrží jak investiční, tak následně i provozní podporu.

Podrobnější informace k podpoře jednotlivých projektů budou k dispozici v registru státní podpory, jakmile budou vyjasněny detaily týkající se zveřejnění důvěrných informací.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.