Domů
Společnosti ve světě
Spojenectví Renault-Nissan pokořilo hranici 250 000 prodaných elektromobilů

Spojenectví Renault-Nissan pokořilo hranici 250 000 prodaných elektromobilů

Spojenectví francouzského výrobce aut Renault a japonského Nissanu dosáhlo milníku v oblasti prodeje elektromobilů. Na začátku června spojenectví prodalo svůj dvě stě padesátý tisící elektromobil a korunovalo tak svoji pozici jedničky v prodeji elektrických aut. Aliance dvou automobilek je zodpovědná za každý druhý prodaný elektromobil na světě a vlastní také nejlépe prodávaný model na světě Nissan LEAF. Toho se prodalo celkem 180 000 kusů a je to první hromadně vyráběné elektrické auto.

Profitující společenství

Renault a Nissan spolu poprvé navázali kontakt v roce 1999. Každá ze společností byla schopna zachovat vlastní identitu a nešlo tedy o sloučení, ale pouze o strategickou alianci. Renault-Nissan vlastní 6 různých elektromobilů, které můžeme potkat v dnešní době na silnicích. Nissan LEAF a celkově Renault-Nissan dominuje hlavním trhům s elektromobily, například v Severní Americe, Japonsku a Evropě.

Poptávka po elektromobilech neustále roste. Jenom Renault-Nissan v květnu zaznamenal zvýšení prodeje oproti minulému roku o 15 %, a jak vyplývá z grafu níže, od roku 2012 se počet elektromobilů na silnicích každý rok téměř zdvojnásobí.

Počet EV ve světě

Samozřejmě se zvyšujícím se počtem prodaných aut se musí stavět nové dobíjecí stanice. K dobrému výsledku přispívají i vlády jednotlivých států. Například ve Francii byl vládou v květnu zaveden zelený bonus v podobě slevy 10 000 euro na nový elektrovůz při výměně za starý vůz. K současné situaci se také vyjádřil CEO Renault-Nissan spojenectví Carlos Ghosn:

„Poptávka po našich elektromobilech se stále zvyšuje, zejména díky podpoře vlády a rozvoji dobíjecích stanic. Další hnací silou jsou také kladná hodnocení od našich uživatelů. Naše elektrovozy mají jednu z nejvyšších úrovní uspokojení potřeb zákazníka po celém světě.“

V Evropě se nejvíce elektromobilů prodává ve Francii, Velké Británii, Německu a Norsku.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se