Domů
Uhlí
Deutsche Bank přestane do roku 2025 poskytovat financování v oblasti těžby uhlí
Hnědouhelný důl Profen společnosti Mibrag. Zdroj: Mibrag
Zdroj: Mibrag

Deutsche Bank přestane do roku 2025 poskytovat financování v oblasti těžby uhlí

Uhlí
1 komentář
31. červenec 2020, 07:25
Jan Budín

Největší německá banka Deutsche Bank ukončí nejpozději do roku 2025 všechny globální obchodní aktivity v oblasti těžby uhlí. Již v roce 2016 Deutsche Bank ukončila financování nových uhelných elektráren nebo rozvoj stávajících uhelných zdrojů.

Deutsche Bank v pondělí informovala o přijetí nové politiky pro oblast fosilních paliv, která zpřísňuje podmínky financování pro uhelné, ropné a plynárenské projekty.

„Znamená to, že Deutsche Bank ukončí své globální obchodní aktivity v oblasti těžby uhlí nejpozději do roku 2025, aby pomohla s transformací směrem k udržitelnému hospodářství. Tato politika pokrývá jak financování, tak transakce na kapitálových trzích,“ uvedla banka.

Banka nyní plánuje provést do konce letošního roku kontrolu svých stávajících obchodních aktivit v Evropě a Spojených státech, při které se zaměří na plány na diverzifikaci u svých klientů. Podobná kontrola u klientů v Asii začne v roce 2022.

Jak uvedl zahraniční server Montel, Deutsche Bank již od roku 2016 nefinancuje projekty nových uhelných elektráren nebo rozvoj stávajících uhelných zdrojů. Podobným směrem jako Deutsche Bank se vydala také francouzská banka BNP Paribas, která přestala poskytovat financování společnostem budujícím nebo plánujícím budovat nové uhelné elektrárny.

BNP Paribas navíc po svých klientech aktivních v oblasti výroby elektřiny z uhlí nebo těžby uhlí požaduje, aby předložily plán na odklon od uhlí do roku 2030 (pro společnosti z EU či OECD) nebo do roku 2040 (pro společnosti ze zbylých zemí světa).

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Jaroslav Novák
31. červenec 2020, 23:55

DB+BNP Paribas začnou financovat FVE+PVE+jádro=naplní uhlíkovou neutralitu EU !!!!!!!!!!

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se