Americký prezident Joe Biden chce bezuhlíkovou elektřinu do roku 2035

DomůEmise CO2Americký prezident Joe Biden chce bezuhlíkovou elektřinu do roku 2035
Electricity generation, Environmental, Infrastructure, Renewable, Sustainable, Connect21, Non-regulated business. Zdroj: http://media.nationalgrid.com/

Nový americký prezident Joe Biden již po pár dnech ve funkci dělá důležitá rozhodnutí. Po návratu USA k Pařížské klimatické dohodě přišlo další nařízení. Toto nařízení obsahuje mnoho bodů, které mají vyústit v bezuhlíkovou výrobu elektřiny v USA do roku 2035 a celostátního bezemisního cíle do roku 2050.

Zpravodajský portál EnergyLiveNews informoval o odvážném rozhodnutí amerického prezidenta Joe Bidena. Nově zvolený americký prezident podepsal ve čtvrtek výkonné nařízení, které by mělo kompletně restartovat americkou energetiku. Cílem je vytvořit bezuhlíkový sektor výroby elektřiny do roku 2035 a dosáhnout bezemisního cíle do roku 2050. Hlavní myšlenkou nařízení je, že investice do infrastruktury každého federální státu musí směřovat ke snížení znečištění ovzduší a upřednostňovat obnovitelné zdroje.

Obnovitelné zdroje versus ropa a plyn

Dle výkonného nařízení ministr vnitra pozastaví pronájem nových veřejných ploch na zemi i v moři za účelem těžby ropy a zemního plynu. Rovněž se přezkoumají všechna současná pravidla pro pronájem a udělování povolení v oblasti fosilních paliv. Také se vytvoří jasná strategie na prozkoumání způsobů, jakými lze dosáhnout dvojnásobné výroby elektřiny z offshore větrných parků do roku 2030.

Další součástí nového nařízení jsou pokyny pro státní agentury. Ty mají zrušit dotace pro projekty z oblasti fosilních paliv a zároveň prozkoumat nové příležitosti ke stimulaci inovací, komercializaci a zavádění technologií a infrastruktury podporujících čistou energetiku.

Elektrifikace dopravy

Jako další bod nařízení je plán na převedení veškeré státní automobilové flotily, včetně národní poštovní služby, na bezemisní dopravní prostředky.

Místní vlády musí také zajistit, aby se zvýšil počet odborových pracovních míst zapojených do výroby, provozu a údržby nové bezemisní flotily.

COP26

Letošní schůze COP26, se má konat ve Spojeném království. Prezident Biden chce jako vstřícné gesto uspořádat na domácí půdě předčasné sezení, které by mělo směřovat ke zvýšení klimatických ambicí a zvolení pozitivních kroků k následujícímu setkání COP26.

Prezident Biden mimo jiné založil pracovní skupinu, která usnadní zavedení přístupu v boji proti klimatické krizi napříč všemi americkými státy.

Zdroj úvodní fotografie: National Grid

Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují